Bitcoin (BTC) yarılanmasına iki ay kala F2 Miners havuzu, birçok ASIC üzerinde Bitcoin (BTC) madenciliğinin karlılığının risk altında olduğunu bildiriyor. Madenciler teslim olacak mı?

Yarılanma Öncesi Madenciler Tehlikede mi?

Bitcoin (BTC) yarılanmasına iki ay kala F2 Miners havuzu, birçok ASIC üzerinde Bitcoin (BTC) madenciliğinin karlılığının risk altında olduğunu bildiriyor. Madenciler teslim olacak mı?

Plustoken aldatmaca fonlarının hareketinin dün neden olduğu muazzam Bitcoin (BTC) fiyat düşüşüyle, bazı madencilik teçhizatları üzerindeki işlemler çok yakında kârsız hale gelebilir.

8.000 Doların Altında Canlı Yok

F2 Pool analistleri tarafından fark edildiği gibi, 8.000 dolarlık Bitcoin (BTC) fiyat seviyesi, çok sayıda madencilik cihazının operatörleri için kritik olabilir. Örneğin, Antminer T9 + ve Ebit 9.3 zaten oyun dışında.

F2 Pool'un hesaplamaları varsayılan 0.05 $ / kWh elektrik maliyetlerine dayanmaktadır. Sonuç olarak, hashrate değeri 10 ila 20 Th / s arasında olan tüm ASIC modelleri, madencilere çok yakında kayıp getirmeye başlayabilir.

Risk altındaki en popüler ASIC, yüz binlerce madencinin kullandığı Bitmain'in efsanevi bir Antmainer S9'udur. 13Th / s ile, Bitcoin (BTC) fiyatı 7.845 $ 'ın altına düşerse, bu imkansız görünmüyor.

Proof of Work İçin Zor Zamanlar

Bir sonraki Bitcoin (BTC) ağ ayarlamasının bugün gelen +% 7'lik bir artış tahminiyle gelmesi daha da kötüleşebilir. Bu drama, son zamanlarda ilan edilen Bitmain Antminer S19 ve S19 Pro'ya sırasıyla 95 TH / s ve 110 TH / s hash güçleri ile dikkat çekebilir.

 Ne yazık ki, madenci karları tehlikede olduğu zaman 2020’de ilk kez gündeme gelmiyor. Antminer E3, Ethereum Classic (ETC) madenciliğini Ethereum (ETH) madenciliği için sadece üç hafta içerisinde bırakıyor. Bu, Antminer E3'ün DDR kapasitesi ile işlenemeyen Yönlendirilmiş Asiklik Grafik dosya hacmindeki artıştan kaynaklanmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ