Üçüncü yarılanmaya sadece iki gün kaldığında, şiddetli volatilite seviyeleri kripto para piyasasına ulaştı ve Bitcoin birkaç saat içinde % 20 düştü.

Üçüncü yarılanmaya sadece iki gün kaldığında, şiddetli volatilite seviyeleri kripto para piyasasına ulaştı ve Bitcoin birkaç saat içinde % 20 düştü.

Benzer fiyat gelişmeleri yine ikinci yarıdan iki gün önce BTC'nin% 11 düştüğü Temmuz 2016'da geri döndü.

CryptoPotato'nun bugün daha önce bildirdiği gibi, birincil kripto para birimi ve pazarın çoğu heyacanlı. Son zamanlarda yaşanan etkileyici dalgalanmadan ve 10.000 dolarlık psikolojik seviyeye dokunduktan sonra, Bitcoin bazı borsalarda 8.000 doların altına düştü.

Bununla birlikte, bu % 20'lik düşüşün ardından, varlığın fiyatı biraz iyileşti ve şu anda 8.850 $ 'dan işlem görüyor.


Sadece iki gün içinde, tartışmasız, bu yıl toplumda en çok beklenen olayın gerçekleşmesi planlanıyor. Madencilerin blok başına 6.25 BTC'ye yönelik çabaları için aldığı ödüllerin yarısını azaltmanın yanı sıra, Bitcoin yarılaması tipik olarak güçlü fiyat gelişmeleri için de bir katalizör görevi görüyor.

Tarihsel verilere bakıldığında, dijital varlık neredeyse dört yıl önce benzer bir şeyden geçti. Başlangıçta BTC, 9 Temmuz 2016'da gerçekleşen ikinci yarıya kadar önceki haftalarda % 70'in üzerinde artış gösterdi.

Ancak etkinlikten iki gün önce, 7 Temmuz'da Bitcoin % 11'lik bir düşüşe işaret etti. Şiddet içeren bir işlem gününde, fiyat 640 $ 'a ulaşmadan önce 678 $' dan 604 $ 'a düştü.

İkinci yarıya inme gününde, BTC fiyatının tekrar 663 dolardan 625 dolara düştüğünü belirtmek gerekir.

Bitcoin üzerindeki kısa vadeli olumsuz fiyat etkilerine rağmen, makro veriler 2016 ve aslında 2012 yarılanmalarını takiben birincil kripto para biriminin arttığını gösteriyor.

Kasım 2012'de gerçekleşen ilkinden önce, BTC yaklaşık 12 $ 'dan işlem görüyordu. Ancak gelecek yıl, varlık 90 kat artarak yaklaşık 1.180 dolara fırladı.

Yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin ikinci yarılanmaya 660 dolar civarında girdi. Bununla birlikte, onu takip eden en etkileyici boğa koşularından biriydi. BTC ilk olarak Temmuz 2017'de 2.800 dolara sıçradı ve Aralık 2017'de tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşık 20.000 dolara ulaştı.

 Geçmiş veriler gelecekteki olaylar için geçerli bir fiyat göstergesi olmasa da, benzerlikler artık üçüncü yarılanmaya kadar çok yakın olmakla gözlemlemek zorunda kalıyor. Ve eğer varlığın fiyatı önceki ikisini takip eden aylarda arttıysa, tarihin sonunda kendini tekrar edip edemeyeceği sorusunu gündeme getirmeye değer.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ