Mercedes, G-Serisi segmentine dayalı benzersiz NFT'ler yapmak için beş farklı sanatçıyı bir araya getirdi.

Mercedes, G-Serisi segmentine dayalı benzersiz NFT'ler yapmak için beş farklı sanatçıyı bir araya getirdi. Lamborghini NFT koleksiyonu, gerçek uzayda kullanılan malzemeden yapılmış fiziksel “Space Keys”i temsil eden beş özel uzay temalı dijital sanat eserini içerecek.

Hemen hemen her işletme, şimdi gelişen NFT alanından bir pay almak istiyor. 18 Ocak Salı günü, iki büyük lüks otomobil üreticisi  Mercedes ve Lamborghini  değiştirilemez tokenlerin (NFT'ler) yeni kullanım durumları ile planlarını açıkladılar.

Daimler AG markası, G-sınıfı araç serisine dayalı bir Mercedes marka NFT koleksiyonu yaratmak istiyor. Lüks otomobil üreticisi bu duyuruyu resmi Twitter hesabı aracılığıyla yaptı. Mercedes, G-Serisi segmentinden ilham alan benzersiz tasarımlar yaratma göreviyle beş sanatçı seçti.

Bu sanatçılar mimari, moda, emlak, grafik tasarım ve müzik gibi farklı sanat alanlarından geliyor. Bunun arkasındaki fikir, her sanatçının NFT'leri farklı bir bakış açısıyla yorumlayacağıdır. Sanatçıların isimleri Almanya merkezli Antoni Tudisco, Roger Kilimanjaro, Charlotte Taylor, Anthony Authie ve Baugasm'dan oluşuyor.

Mercedes, Nifty Gateway ile ortaklık kurdu ve bu NFT'leri önümüzdeki hafta 23 Ocak'ta piyasaya sürecek. Bu lüks otomobil üreticisinin NFT dünyasına ilk girişi olmasına rağmen, Mercedes bir süredir blockchain ile ilgileniyor. Mercedes, tedarik zincirinde blok zinciri kullanımı ve araba emisyonlarını takip etme konusunda deneyler yapıyor.

Lamborghini, NFT Çoğunluğuna Katıldı

Salı günü, bir başka lüks marka Automobili Lamborghini de özel fiziksel anahtarların sahipliğiyle erişilebilen beş dijital sanat eserini açıklayan bir NFT koleksiyonunu duyurdu.

Basın açıklamasına göre, sanat eseri Lamborghini Space Key adlı özel bir proje aracılığıyla erişilebilir olacak. Basın bülteninde şu notlar yer alıyor:

Uzay temalı sanat eserinin ayırt edici unsuru, inanılmaz bir yolculukla övünebilecek bir parça gelişmiş karbon fiber kompozit malzemedir: Lamborghini, örneği ortak bir araştırma girişiminin parçası olarak 2019'da Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderdi.

Uzaydan döndükten sonra, bileşik Space Key'in bir parçası oldu. Bu benzersiz nesne, her biri aynı sanatçıya ait özel bir dijital sanat eseriyle bağlantılı olan ve arka yüzünde bulunan QR koduyla erişilebilen beş ünite ile sınırlıdır.

Lamborghini ayrıca sanatçıların kimliği ve koleksiyonun müzayede tarihi ile ilgili daha fazla ayrıntıyı yakında açıklayacağını da söyledi. Ayrıca Lamborghini, NFT PRO ile işbirliği içinde bu koleksiyonu da piyasaya sürecek. NFT PRO, Sotheby's, Adidas ve diğerleri gibi markalarla çalışan kurumsal bir NFT çözüm sağlayıcısıdır.

Ancak Mercedes ve Lamborghini, otomobil alanında NFT'lerle uğraşan ilk şirketler arasında değil. Geçen yıl Haziran 2021'de McLaren, efsanevi F1 otomobillerinin benzersiz ve nadir versiyonlarını oluşturmak için NFT'leri kullanma planlarını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ