Cebelitarık’ın maliye bakanı, her yargı alanının açıkça yasaklayan politikalar olmadığında kripto ödemelerini tanıyabileceğini söylüyor.

Yasadışı Olmadığı Sürece, Her Ülke Kripto Ödemelerini Tanır

Cebelitarık’ın maliye bakanı, her yargı alanının açıkça yasaklayan politikalar olmadığında kripto ödemelerini tanıyabileceğini söylüyor.

Cebelitarık'ın dijital ve finansal hizmetler bakanı Albert Isola, sözleşme yasalarına saygı gösteren her ülkenin, onları yasaklayan düzenleme yokluğunda kripto ödemelerini tanıdığını savundu.

Cebelitarık'ın kripto varlık ödemelerini yasal olarak tanıyıp tanımadığı konusunda Bakan Isola şunları söyledi: “Evet. [K] kripto varlıklarının transferi ve kripto ödemeleri zaten gerçekleşiyor. ”

“Tanınıp tanınmadığı sorusu üzerine, bu gezegende özellikle hariç tutulanlar dışında, dijital varlıkların transferinin geçerliliğini tanımayacak bir sözleşme olduğuna inanmıyorum çünkü sözleşme kanunu bir tekne, bir ev, bir araba, bir anahtar veya bir kripto varlığı olsun, her şeyi aktarmanız gerekir. ”

Dijital hizmetler bakanı, Cebelitarık'ın düzenleyici çerçevesinin “bu transfer için yasal bir çerçeve” sağladığını - altta yatan varlıkların kendisinden ziyade kripto varlıklarda transfer eden işletmeleri ve bireyleri düzenlediğini vurguladı.

Bakan Isola, Cebelitarık milletvekillerinin finansal hizmetler endüstrisini destekleyen düzenleme ilkelerini blockchain sektörüne uygulamaya çalıştıklarını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ