Mali danışmanlık firması deVere Group CEO'su Nigel Green, yıl sonundan önce en az iki ülkenin Bitcoin'i (BTC) yasal ihale olarak kabul etmesini bekliyor.

Yasal İhale Olarak Bitcoin

Mali danışmanlık firması deVere Group CEO'su Nigel Green, yıl sonundan önce en az iki ülkenin Bitcoin'i (BTC) yasal ihale olarak kabul etmesini bekliyor.

Green, yeni bir şirket blog gönderisinde, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin bu hafta Bitcoin'i resmi olarak para birimi olarak tanıyan dünyanın ikinci ülkesi olduğuna dair haberler çıktıktan sonra Ocak ayı tahminini takip ediyor.

“Ocak ayında, en az üç ülkenin  2022'de dünyanın en büyük kripto para birimi yasal ihalesini ilan edeceğini tahmin etmiştim. Biri bunu zaten yaptı.

Bitcoin'in yıl sonundan önce en az bir Afrika ve bir Orta veya Latin Amerika ülkesinde yasal ihale olarak kabul edilmesini bekliyorum. Green, Tanzanya'nın Afrika'da muhtemel bir aday olduğunu çünkü 2021'de merkez bankasının kripto para birimlerini ele alacak bir başkanlık yönergesi hazırladığını açıkladığını söyledi.

CEO, Batı yarım küredeki uluslarla ilgili olarak şunları söylüyor:

"Latin ve Orta Amerika'da, sıradaki potansiyel olarak Paraguay veya Meksika olabilir.Ülkedeki Bitcoin ve kripto para birimlerinin ticaretini ve madenciliğini düzenlemek için hareket eden bir Paraguaylı yasa tasarısı, Aralık ayında Senato'dan geçti ve bu, yaygın olarak Bitcoin'i yasal ihale yapmanın ilk adımı olarak kabul edildi.

Bu arada, bu yıl Meksika Kongresi'ne bir Bitcoin faturasının getirileceğinden eminim .Çünkü birkaç politikacı ülkelerinin El Salvador örneğini takip etmesini istediklerini söylüyorlar."

El Salvador, geçen yıl bir kripto varlığını yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu. Green, Bitcoin'in neden belirli coğrafi bölgelerde benimsenmesini beklediğiyle ilgili olarak şunları söylüyor: “Şu anda kripto para birimini benimsemek, finansal istikrarsızlık geçmişine sahip ülkeler için daha çekici. Mevcut ulusal para birimlerinin bir değişim aracı, değer saklama aracı ve bir hesap birimi olarak gerektiği gibi çalışmadığı ülkelerde  Bitcoin giderek artan bir şekilde cevap olarak görülüyor.”

CEO şu sonuca varıyor: "Önce El Salvador, şimdi Orta Afrika Cumhuriyeti - ve bu sadece başlangıç."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ