Telegram Open Network'e (TON) karşı SEC davası onu ana ağ başlatmayı ertelemeye zorladığı için, testnet için çalışan blockchain kaşifleri zaten mevcut durumdalar.

Yasal Tartışmalar Arasında, Telegram Blockchain Explorer Zaten Mevcut

Telegram Open Network'e (TON) karşı SEC davası onu ana ağ başlatmayı ertelemeye zorladığı için, testnet için çalışan blockchain kaşifleri zaten mevcut durumdalar. Blockchair, Telegram’ın kendi kaşifine kullanıcı dostu bir alternatif oluşturduğunu duyurdu.

Durdurulan Bir Lansman, Blockchain Kaşiflerini Durdurmadı

2018'de TON, özel bir ilk kripto teklifinde (ICO) 1,7 milyar dolardan fazla para topladı. Teknolojik düzeyde, Visa ve MasterCard ile rekabet ettiği bildirilen bir işlem hacmi sunarak Bitcoin ve Ethereum'un yerini almayı hedefliyor. Teknik raporuna göre, yüksek performans elde etmek için sharding teknolojisini kullanan bir Proof of Stake ağı olacaktır. Merkezi olmayan uygulamalar da (DApp'ler) desteklenecektir.

Telegram ekibi daha önce test ağı için bir barebone blockchain kaşifi yayınlamıştı. Blockchain yazılım şirketi Blockchair, yakın zamanda mevcut ağlar için kaşiflere benzer daha parlak bir sürüm yayınladı.

Şirket ayrıca, geliştiricilerin blok zinciriyle arabirim kurmaları için API'ler yayınladı, ancak belgeler test ağının “oldukça kararsız” olduğunu belirtiyor. Blockchair, mevcut test ağını iki aylık olarak bildiriyor ve ana ağ başlangıçta 31 Ekim'de planlanıyor.

Telegram’ın Yasal Sorunları

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, TON’un planlanan lansmanını durdurmak için acil bir dava açtı. Düzenleyici, Telegram’ın ICO'sunun kayıt dışı menkul kıymet satışı olduğunu savunuyor.

Son zamanlarda, mahkeme Telegram'ı SEC'e şirketin ICO fonlarını kullanmasıyla ilgili banka kayıtları vermeye zorladı. Bu, SEC'in ICO'nun bir menkul kıymet teklifi olduğu iddiasını destekleyebilecek önemli kanıtların keşfedilmesini izliyor.

 Gecikmeli lansman başka sorunlara da neden oldu, Likit borsa yakın zamanda Telegram tarafından onaylanmamış ikincil bir ICO'ya katılan yatırımcılara fon getirdi. Projenin sunumu dava çözülene kadar beklemeye alınacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ