İbrahim Tatlıses'in dillerden düşmeyen meşhur şarkısını hatırlarsınız: Ben böyle değildim , yaşarken oldum.

Yaşarken Değil Daha Doğarken Öldürülmeye Çalışılan Varlık: Bitcoin

İbrahim Tatlıses'in dillerden düşmeyen meşhur şarkısını hatırlarsınız: Ben böyle değildim , yaşarken oldum. Bu kötü kaderi sonradan buldum'' der. Bitcoin için ise durum çok farklı.

Bitcoin'i daha doğarken öldürmeye çalıştılar. Peki neden böyle oldu?

Bitcoin Hazımsızlığı

Hepimiz artık biliyoruz. Bitcoin'de yapılan işlemler rahat bir şekilde takip edilebilir. Son derece güvenli ve güvenilir olması ise ayrı bir özellik. Ancak bu varlığa daha doğma aşamasında bazı suçlamalar yöneltildi. Sanki dünyada fiat para birimleriyle kara para aklama , uyuşturucu ticareti ve vergi kaçırma yapılmıyormuş gibi Bitcoin bu kanun dışı sorunların merkezi gibi gösterildi. Amaç aslında belli idi. Bitcoin büyük bir devrim idi. Bu büyük devrim fikrini , bu büyük potansiyeli suçlamalar yönelterek öldürmek gerekiyordu.

Ama böyle bir adımı başaramadılar. Yapageldikleri en fazla Çin örneğinde olduğu gibi Bitcoin'i yasaklamak oldu. Peki sonuç. Bitcoin öldü mü? Tabi ki hayır. Aksine Bitcoin'e yapılan her suçlama Bitcoin için evrensel bir reklama dönüştü. Bitcoin ile ilgili her olumsuz ifade müthiş bir reklam haline geldi. Bitcoin'e bir ülkenin bile özgürlükçü yaklaşması Bitcoin'in varlığını devam ettirmesi için yeterli. Aslında bir ülkeye de ihtiyaç yok. İnternetin fişini çekemeyeceğiniz için Bitcoin'i de öldüremezsiniz.

Bitcoin bugün Burak Kut'un şarkısında dediği gibi davranıyor: ''Benimle oynama, söyledim sana, şansını zorlama . Uğurlar olsun'' Bitcoin'e olumsuz bakanların bakışlarını bir kez daha gözden geçirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Her zaman bir teknoloji artılarını ve eksilerini dikkate alıp erken benimseyenler kazançlı çıkıyor. Bu tercihin kaçırılmamasını diliyorum.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ