Kriptom üzerinden zaten, yatırımlarımızı kolayca takip edebileceğiniz harika bir panel var. Kriptom'a ücretsiz kayıt olarak yatırımlarınızı kolay bir şekilde takip edebilir ve grafikler oluşturabilirsiniz. Ancak alternatif olarak Google Drive üzerinden de bu işlemleri yapabileceğinizi anlatacağım.

Aşağıda Kriptom'un arayüzünü görebilirsiniz. Bu ekrandan da görebileceğiniz gibi yatırımlarınızın toplam miktarını ve yatırım yaptığınız para birimine ait olan güncel fiyat ve değişimleri de görebilirsiniz.

Alternatif yöntem

Bir çok borsada farklı cüzdanlarda birden çok coine sahip olabiliyoruz. Yatırım varlıklarımızı takip etmek için borsa borsa gezip fiyatları toplamak yerine bütün coinlerimizi bir excell'de toplayıp güncel fiyatları anlık olarak İnternet üzerinden çekebiliyoruz. Bu yöntem tek bir sayfa ile yatırımları takip etmek için çok iyi bir yöntem. Şimdi bu yöntemi her yerden ulaşılabilir ve başkaları ile paylaşılabilir hala getirmek için kısa bir rehber hazırladım.

Yukarıda daha önce kendi yatırımlarımı takip etmek için oluşturmuş olduğum bir Google Drive E-Taplo bulunmakta.

Google Drive > Yeni > Google E-Tablolar (Tarayıcı üzerinden)

Dedikten sonra karşınıza boş bir Excell sayfası açılıyor. Kullanımı Office Excell Programının neredeyse aynısı. Burada kendinize göre bir şablon oluşturduktan sonra İnternetten güncel fiyatları çekmek için "Eklentiler" sekmesinden 

"Eklenti edinin" 'e tıklayarak eklenti mağazasına gidin. Mağazada çok sayıda ücretli ve ücretsiz uygulama var. Ücretsiz olarak size önerim CryptoFinance olacaktır. "Öneri sebebim daha az karmaşık ve kullanıcıların çoğundan yüksek not almış olması"

Bu eklentiyi yükledikten sonra eklenti sayesinde güncel fiyatları anlık olarak E-Tablo yatırım takip projenize çekebilir ve tek bir sayfa üzerinden yatırımlarını takip edebilirsiniz.

Örnek güncel fiyat çekme örnekleri:

=CRYPTOFINANCE("BTC/USD", "price", "", $A$1)     "btc için anlık güncel fiyat"
=CRYPTOFINANCE("ETH/USD", "price", "", $A$1)     
"eth için anlık güncel fiyat"

=CRYPTOFINANCE("XRP/USD")    "fiyatın güncellenmesi için sayfanın yenilenmesi gerekir, ripple için"

=CRYPTOFINANCE("ZEC/USD")    "fiyatın güncellenmesi için sayfanın yenilenmesi gerekir,Zec için" 

Yüzde hesaplama: (alım fiyatı/güncel fiyat)-1    " (x/y)-1 "

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ