Yatırım Uzmanı Mark Yusko; Bitcoin 400.000$

Şikago Ticaret Borsası (CME) 2017 yılının dördüncü çeyreğinde Bitcoin vadeli işlem ticaretini ekleyeceğini açıkladı. Bitcoin fiyatı ani bir yükselişle hemen hemen 7,500 dolardan seviyelerine ulamıştı.

Bununla birlikte, SegWit2x'in iptali fiyatta ani bir düşüşe neden oldu ve yatırımcılar önceki öngörülere göre korktu. Diğer yandan, Morgan Creek Capital Management'ın kurucusu ve CEO'su olan Mark Yusko (varlıkların yönetiminde 3.7 milyar dolar) öngörülerde bulunmaktan kaçınmadı ve Bitcoin'in sonunda 400.000 $ değerinde olacağını öngördüğünü belirtti.

Yatırımcı uzmanı öncelikle 2011'de kripto para alemine girmiş ancak ozamanlar çok daha fazla kripto para satın almadığı için bu durumdan dolayı pişman olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, kurumsal bankacılar arasında desteğin eksikliğine rağmen, Bitcoin'in geleceği açık diye belirtiyor. 

Sözlerine şu şekilde devam eden yatırım uzmanı;

"Bu, bankacılık için arz ve talep denklemini değiştirecek, bu kadar büyük, bankacıların, finansçıların ve Suudi Prenslerinin neden karşı çıktıklarına hiç de şaşırmadım.Bu gerçekten yıkıcı bir teknolojidir."

Yusko, Blockchain ve Bitcoin 'i 30 yıl önce internete kıyasla, her şeyi değiştirecek kapasiteye sahip olduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ