Michael Burry'nin Scion Asset Management şirketi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yaptığı başvuruya göre, ikinci çeyrekte hisse senetlerinin biri hariç hepsini terk etti.

Yatırımcı Michael Burry, Piyasa Çökmesini Tahmin Ettikten Sonra Biri Hariç Tüm Hisselerini Sattı

Michael Burry Biri hariç tüm hisselerini satıyor

Michael Burry'nin yatırım şirketi Scion Asset Management, Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan açıklamada, ikinci çeyrekte biri hariç tüm hisse senetlerini terk etti.

Burry en çok 2007 ve 2010 yılları arasında meydana gelen ABD yüksek faizli mortgage krizini öngören ve bundan kar eden ilk yatırımcı olarak biliniyor. Michael Lewis'in ipotek kriziyle ilgili bir kitabı olan “The Big Short”da profilini çıkarmıştır. Christian Bale'in oynadığı bir film.

Scion, Google'ın ana şirketi Alphabet, Facebook'un ana şirketi Meta Platforms, Bristol-Myers Squibb, Booking Holdings, Cigna Corp., Discovery, Global Payments ve Nexstar Media Group dahil olmak üzere ikinci çeyrekte 11 ABD hissesindeki uzun pozisyonlarını sattı. Varlık yönetimi firması, ilk çeyreğin sonunda 165 milyon ABD doları kadar ABD hissesine sahipti.

Burry'nin firması ikinci çeyreği sadece bir hisse senedi ile kapattı. Scion, Geo Group Inc.'in (NYSE: GEO) 501.360 hissesini ekledi. Florida merkezli sağlık şirketi, web sitesinde, gelişmiş gözaltı rehabilitasyonu, tahliye sonrası destek, elektronik izleme ve toplum temelli programların lider sağlayıcısıdır.

Big Short yatırımcısı Twitter'da piyasa çöküşleri konusunda uyarıda bulunuyor. Pazar günkü tweet'i, teknoloji ağırlıklı Nasdaq'taki son rallinin muhtemelen kısa süreceğini belirtti.

Başka bir tweet'te şunları söyledi: "İnternet ve Twitter dünyasının aksine, %50 geri çekilmeyi gölgede bırakan ve daha düşük bir düşüşe yol açan ayı piyasası rallileri oldu." Nisan 1930, Kasım 1938, Haziran 1946 ve Kasım 1968'i "bir ayı rallisini ve/veya bir döngüyü nasıl tanımladığınıza bağlı" olarak belirtti.

Burry geçen hafta daha fazla tweet attı: “Nasdaq, düşük seviyesinden %20 arttığı için bir boğa piyasası mı? Bu şeyleri kim uyduruyor? 2000'den sonra Nasdaq bunu 7 kez yaptı ve 2002'nin en düşük seviyesine %78 düştü."

Big Short yatırımcısı farklı bir tweet'te tüketici borcundaki artışa atıfta bulunarak ABD ekonomisi için kışın geldiği konusunda uyardı. Ünlü yatırımcı şunları yazdı:

Tasarruf bolluğu sorununu hatırlıyor musunuz? Daha fazla yok. Covid destek parası insanlara tekrar harcamayı öğretti ve bağımlılık yapıyor. Kış geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ