'Yatırımcı Z' olarak adlandırılan isimsiz bir yatırım şirketi, Gram token yatırım stratejilerini gizli tutmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadele eden yaklaşık bir düzine şirketten biridir.

Yatırımcı Z, Telegram ICO Davasında SEC İle Savaşıyor

'Yatırımcı Z' olarak adlandırılan isimsiz bir yatırım şirketi, Gram token yatırım stratejilerini gizli tutmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadele eden yaklaşık bir düzine şirketten biridir.

11 yatırım firması Telegram'ın ilk koin para teklifinin (ICO) tescilli analizlerinin davadan çıkarılmasını istiyor. Yatırımcı Z, stratejilerini açığa vurmanın Coca Cola'nın tarifini halka açıklamak gibi olduğunu savundu.

Uzun süredir devam eden dava SEC'in ABD yasalarına göre menkul kıymet sayıldığı için Gram'ın dünya çapındaki dağıtımına karşı tedbir kararı aldığını gördü.

VC firmaları stratejik analizlerin mühürlenmesini istiyor

4 Şubat'ta Yatırımcı Z, firmanın, çalışanlarının ve tescilli yatırım stratejisinin kimliğini ortaya koyan hassas bilgi olarak nitelendirdiği şeyi mühürlemek için bir başvuruda bulundu.

SEC, “belirli yatırımcıların ve potansiyel yatırımcıların isimlerini” davadaki kanıtlarından yeniden düzenlemeyi kabul etse de, düzenleyici, Yatırımcı Z ve diğer parti dışı VC firmalarının sunduğu Gram analizlerini mühürlemeye karşıdır. Yatırımcı Z şunları söyledi:

“[SEC], yalnızca iletişime dahil olan çeşitli taraf olmayanların kimlik bilgilerini düzeltmenin gizlilik çıkarlarını korumak için yeterli olduğunu iddia ediyor. SEC yanlış yapıyor. ”

Yatırımcı Z bunu söyledi ve redaksiyon talep eden diğer tüm yatırım şirketleri “yatırımlar ve diğer stratejik kararlar için tescilli dahili karar alma süreçlerine güveniyorlar”.

“Böylece, [...] bu belgedeki bu taraf olmayanların analizleri muhtemelen‘ Coca Cola veya McDonald’nın Gizli formülü ’versiyonudur.”

Sırlar gelecekteki araştırmaları engelleyebilir

Yatırımcı Z, tartışmalı belgelerin mühürlenmesi için üç argüman ileri sürüyor.

İlk olarak, dosyalama, mahkemelerin “ticari sırlar ve diğer mülkiyet bilgileri” dahil “taraf dışı mülkiyet bilgileri kategorilerini [...] kamuya açıklanmasından rutin olarak koruduğunu” ileri sürmektedir.

İkincisi, firma “gizlilik beklentisiyle SEC'den gelen bilgi taleplerine gönüllü olarak uyduğunu” iddia ederek, gizlilik endişelerinin ve diğer taraf olmayan kişilerin “kamuya ait mülkiyet bilgilerine erişim hakkının yerini aldığını” iddia ediyor.

Son olarak, firma “Hareketin inkar edilmesinin, taraf olmayanların gelecekteki SEC soruşturmalarına katılımını sorgulayarak kolluk kuvvetlerini potansiyel olarak bozabileceğini” uyarmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ