Analistler, zayıf yatırımcı güveni nedeniyle BTC'nin 20 bin dolar eşiğinin üzerinde kalıp kalamayacağını sorguluyor.

Yatırımcılar Başka Bir Hafta Sonu Düşüşünden Kaçınmaya Çalışırken Bitcoin 21 Bin Dolara Yakın Dolaşıyor

Bitcoin (BTC), Cuma öğleden sonra ticaretinde 21.000 dolar civarında sabit kaldı.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %3 artışla 21.030$'dan işlem görüyordu. Ancak analistler, bu hafta sonu piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi için başka bir test oluşturabileceğini söylüyor.

Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Craig Erlam, “Bu hafta bu kadar büyük bir seviyenin üzerinde durma konusunda gösterilen esnekliğe rağmen, bu hafta sonu kripto para birimi için başka bir test dönemi olabilir” dedi. "Destek aşağıda hala titrek görünüyor ve başka bir mola, gerçekten teste tabi tutulan alana olan güveni görebilir."

Geçen Cuma, bitcoin 20,441 dolardan kapandı. Ancak hafta sonu boyunca, kripto para birimi büyük satış baskısı ile karşı karşıya kaldığı için 17.601 dolara düştü.

Altcoinler, en büyük kazananlar arasında Axie Infinity (AXS) ve Polygon (MATIC) ile bitcoin'den daha iyi performans göstermeye devam etti ve son 24 saat içinde sırasıyla %16 ve %13'ten fazla yükseldi.

eToro kripto piyasası analisti Simon Peters, artan resesyon risklerinin ve düşük kazançların, son zamanlarda kripto fiyatları ile ilişkili olan hisse senedi fiyatlarını daha fazla etkileyebileceğini söyledi. Geleneksel pazardaki olumsuz eğilimler daha sonra kripto pazarına yansıyabilir.

Peters, “Bitcoin'in 20 bin dolar seviyesinde stabilize olup olmadığını söylemek için henüz çok erken” dedi. “Kripto piyasalarında bu hafta korku biraz azaldı, ancak tamamen ortadan kalkmadı.”

Geleneksel piyasalar aynı zamanda S&P'nin son zamanlarda %2,4 artması ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq'ın Michigan Üniversitesi'nin Mayıs ayındaki tüketici duyarlılığı endeksinde yapılan bir revizyonun ardından %2,5 artmasıyla tırmandı ve bu da enflasyon beklentilerinin ilk bildirilenden daha düşük olduğunu gösteriyor. Bu, ABD ekonomisinin soğumakta olabileceğine ve ABD merkez bankasının faiz oranlarını geniş çapta beklendiği kadar dramatik bir şekilde yükseltmek zorunda kalmayabileceğine dair zayıf bir işaretti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ