Bitcoin henüz ormandan çıkmış olmayabilir, ancak başka bir ani fiyat düşüşü ihtimali azaldı.

Yatırımcılar Fiyat Geri Kazanımı Arasında Bitcoin

Bitcoin henüz ormandan çıkmış olmayabilir, ancak başka bir ani fiyat düşüşü ihtimali azaldı.

Piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimi şu anda 6.700 $ civarında işlem görüyor ve CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksine göre 13 Mart'ta görülen 3.867 $ 'lık düşük seviyeden yüzde 70'in üzerinde bir kazancı temsil ediyor.

Fiyat iyileşmesi etkileyici görünse de, Çarşamba günü ele alındığı üzere, kripto para biriminin küresel piyasalardaki bir likidite krizine karşı savunmasız kaldığı endişeleri var. Teknik grafikler de boğa yorgunluğunun yanıp sönen belirtileridir.

Bununla birlikte, herhangi bir düşüşün, 13 Mart'ta görülen yaklaşık yüzde 40'lık şiddetli fiyat düşüşünden daha fazla ölçülmesi muhtemeldir, çünkü borsalara yönelik zincir içi mevduat sayısı son 12 gün içinde önemli ölçüde azalmış durumda.

Döviz alım adreslerine yapılan transfer sayısının yedi günlük ortalaması son 12 gün içinde yüzde 33 düşerek 33.303'ten 21.048'e düştü. Blockchain istihbarat firması Glassnode'a göre Salı günkü rakam 21.048 ile 26 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesiydi.

Transfer verileri 12 büyük borsadan elde edilmektedir: Binance, Bitcoin.de, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, Coinbase, Gemini, Hitbtc, Huobi, Kraken, Okex ve Poloniex.

Esasen, satış baskısı zayıf eller (yatırımcılar) ve spekülatörlerin kalabalıklaşmasıyla birlikte önemli ölçüde zayıfladı.

Yatırımcılar genellikle ayı piyasalarında paraları borsalara taşır ve yükselmeler sırasında borsalardan para çekerler. Döviz girişlerindeki büyük artışlar genellikle büyük fiyat düşüşlerinden önce görülür. Örneğin, kripto paralar, 12 Mart'ta gözlenen yüzde 40'lık çarpışmadan dört gün önce, 8 Mart'tan dört gün önce borsalara akmaya başladı.

CoinSwitch CEO'su Ashish Singhal, takas mevduatlarındaki son düşüşün, yatırımcıların şu anda bitcoin ticareti yapmak veya satmak için isteksiz olduklarını ve kripto para biriminin uzun vadeli yaşayabilirliğine inanan bir işaret olduğunu söyledi.

Durum böyle olabilir. Kripto para birimi bu hafta tekrar tekrar 7.000 doların üzerine çıkamasa da, döviz mevduatları düşmeye devam etti. Yatırımcılar muhtemelen fiyat artışına güvenmedikleri için kripto paralarını borsalara taşıyacaklardı.

Sonuç olarak, toplu tasfiye nedeniyle bir bitcoin kazası geçirme olasılığı oldukça düşük görünmekte.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ