Kısa bir süre önce Litecoin, piyasanın ilk 10'unda kendisine bir konum sağlamıştı. Ancak son birkaç hafta içinde, sıralaması önemli ölçüde düştü. Aslında, bu yazı yazılırken LTC listelerde 13. sıradaydı.

Kısa bir süre önce Litecoin, piyasanın ilk 10'unda kendisine bir konum sağlamıştı. Ancak son birkaç hafta içinde, sıralaması önemli ölçüde düştü. Aslında, bu yazı yazılırken LTC listelerde 13. sıradaydı.

Litecoin’in Değeri

LTC’nin değeri geçen ay %6 ve son 3 ayda %43,57 düştü. Coin Liveliness, daha geniş piyasa trendini analiz etmek için kullanılan önemli bir göstergedir. Genellikle, uzun süreli HODL'ler pozisyonlarını tasfiye ettiğinde canlılık artar ve biriktiğinde veya HODL olduğunda azalır.

Burada ekli çizelgeden de görülebileceği gibi, HODLing davranışının piyasaya hakim olduğu oldukça açıktır. Genel olarak, bu durum sağlıklı bir işarettir. Canlılık eğrisinin doğasına bakıldığında bu fazın önümüzdeki birkaç gün daha uzayacağı söylenebilir. Dolayısıyla, bu aşamada Litecoin için endişelenecek fazla bir şey bulunmuyor.

SOPR ve MVRV Oranı

Hem SOPR (harcanan çıktı-kar oranı) hem de MVRV (piyasa değeri-gerçekleşen değer), herhangi bir varlık için birikim aralığının belirlenmesine yardımcı olan temel göstergelerdir. MVRV, LTC'nin piyasa değerinin gerçekleşen değere bölünmesiyle hesaplanır.

Bu oran 1'in altına düştüğünde, resme çok önemli bir geri dönüş bölgesi gelir. Yazının yazıldığı sırada, Litecoin için aynı şey 0.86 aralığında geziniyordu. Bu, adil bir ölçüde, Litecoin'in önümüzdeki birkaç hafta içinde bir fiyat rallisi görebileceğinin bir işaretiydi.

Bununla birlikte, birden küçük bir değer, kripto paranın fiyatının düşük değerde olduğu anlamına gelir. Bu aşamada, çoğu insan HODLing'lerini satarsa zarar görecektir. Bununla birlikte, LTC'nin bu "ucuz" durumu, uzun vadeli yatırımcılar için uygun bir giriş noktasıdır.

Litecoin yeni oyuncular için hazır

Ayrıca, SOPR da yazı yazılırken 0.94 okuma ile 1'in altında kaldı. Bu oran, gerçekleşen kar/zararın derecesini vurgularken, şimdi satış baskısının sona erebileceğini ve satıcıların kısa sürede teslim olacağını gösteriyordu.

Aslında bu, LTC'nin önümüzdeki haftalarda fiyat artışı olasılığını daha da artırdı. Yine, yukarıda bahsedilen SOPR seviyesi, LTC'nin fiyat aralığının yeni oyuncuların piyasaya girmesi için uygun olduğunu ima etti.

Dahası, sadece birkaç gün önce Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Coinbase'i bir borsa hizmeti sağlayıcısı olarak kaydettirdi. Litecoin, düzenleyici tarafından onaylanan beş kripto para biriminden (BTC, ETH, BCH, XLM) özellikle biridir. Bu gelişme, genel olarak Litecoin'in fiyatına bir yardım eli uzatabilir.

Bununla birlikte, LTC'nin ekosistem merkezli geliştirmeleri bir süredir durmuş durumda. MWEB yolda olmasına rağmen, bazı insanlar “terkedilmiş proje” ifadesini onunla ilişkilendirmeye bile başladılar. Bu nedenle, alternatifin uzun vadeli beklentilerini korumak için önümüzdeki haftalarda aynı şeyin geliştirilmesi gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ