Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta üç kez 10.000 dolar seviyesini test ettikten sonra geri çekildi. BTC'nin fiyat eğilimi Ekim 2019'daki hareketini ürkütücü bir şekilde yansıttığından, trader'lar dik bir geri çekilme bekliyorlar.

Yatırımcılar Neden Hacim ve Momentum Zayıfladıkça Bitcoin İçin 7,700 Dolar Seviyesini Bekliyorlar?

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta üç kez 10.000 dolar seviyesini test ettikten sonra geri çekildi. BTC'nin fiyat eğilimi Ekim 2019'daki hareketini ürkütücü bir şekilde yansıttığından, trader'lar dik bir geri çekilme bekliyorlar.

Bitcoin Nasıl Önemli Direncin Üzerine çıkamadı?

Son üç hafta boyunca, bitcoin fiyatı, geçen yılın Ekim ayında reddettiği 10.500 $ 'dan önemli bir direnç seviyesinden çıkmaya çalıştı.

Dört ay önce, bitcoin fiyatı aniden 8 saatte 10.600 dolara çıktıktan sonra, 10.500 dolar ila 10.600 dolar aralığını hemen reddetti ve sonuçta 6.000 dolara doğru çok aylık bir düzeltmeye yol açtı.

Daha yüksek zaman dilimlerinde, bitcoin iki temel direnç seviyesi altında 10.500 $ ve 9.800 $ seviyesinde seyrediyor.

Tüccarlar 10.500 $ 'ın yerel zirvede olmasını bekliyorlar ve baskın kripto para biriminin yüzde 50'ye yakın bir ralli sonrasında konsolide olmasını bekliyorlar.

Önceki boğa döngülerinde, bitcoin yaklaşık yüzde 40 ila 50 ralliyi takiben büyük gerilemeler gördü.

DonAlt gibi saygın tüccarlar, özellikle haftalık bitcoin mumu 9.700 $ 'ın altına düşerse, konsolidasyonun potansiyel hedefi olarak 7.700 $' ı işaret ediyor.

Şimdiye kadar, geçen aydaki bitcoin'in kısa vadeli fiyat eğilimi, 2019'da bir önceki BTC rallisine tepkiyi 2019'da 10.600 $ 'a eşleştirerek uzun bir düzeltmeye karşı savunmasız hale getirdi.

Şu anda bir geri çekilme, bazı balinaların son yükselişi sorumsuz manipülasyon olarak tanımladığı üzere uzun vadeli refah için piyasaya denge sağlayacak.

Bitfinex'teki en büyük balinalardan biri olan Joe007 şunları söyledi:

“Sadece fiyat düştüğünde manipülasyonun nasıl komik olduğu açık. Birisi son derece sahte 50M satın alma duvarları kullanarak üç kat ödünç alınan paradan 100 kat kaldıraç ile fiyatı sürdürülemez seviyelere ittiğinde, kimse şikayet etmiyor. Bu sadece BTC'nin her zaman yaptığı şey: organik büyüme ve boğa koşusu. ”

Bazıları, Ocak ve Şubat aylarında fiyatı yükseltmek için BitMEX'e 50 milyon dolarlık büyük parodi emirleri veren balinanın 10.300 $'a düşerek piyasanın düzelmesine neden olabileceğini söylediler.

Altcoin Pazarı Tehlikede

Bitcoin fiyatı gerilemeye devam ederse, kripto para birimi tüccarı Josh Rager, iyi performans gösteren altcoin pazarını olumsuz etkileyebileceğini vurguladı.

Sadece bir buçuk ayda, Ethereum, EOS ve XRP'nin fiyatı sırasıyla yüzde 100, yüzde 65 ve yüzde 50 oranında arttı.

Ancak Rager, yatırımcılar riski en aza indirmeye çalışırken, bitcoin hakimiyetinin bir pazar düşüş trendi sırasında artma eğiliminde olduğunu ve altcoin pazarının sağlamlaşmasına neden olabileceğini belirtiyor:

“BTC hakimiyeti 2019'da iki yılın en yüksek seviyesine yakındı, ancak son birkaç ay içinde altcoinler toplanırken kuyrukta olduğunu gördük. Fiyatın gerilemeye devam etmesi durumunda önümüzdeki haftalarda BTC hakimiyetindeki artışla birlikte hacminin düşebileceğini görebiliyoruz. ”

Ethereum, henüz haftalık düzeyde bir reddetme görmeyen tek büyük kripto para birimi olarak kalırken, diğerleri ilgili direnç seviyelerini güçlü bir şekilde reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ