Stablecoin Tether (USDT), borsalarda yüzde 22,5 oranında sert bir artış kaydetti .

Yatırımcılar Satın Almaya Hazırlanırken, Borsalarda Tether (USDT) Arzı 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Stablecoin Tether (USDT), borsalarda yüzde 22,5 oranında sert bir artış kaydetti . Satın alma baskısı arttıkça Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Stabilcoin ihraççısı, tartışmalı gerekçelere rağmen daha fazla USDT tokeni basmaktan çekinmedi.

Çarşamba günü, Fed faiz değişikliği olmayan bir yorum yayınladı ve kripto fiyatları o zamandan beri her iki tarafta da sallanırken, Tether (USDT) arz kayıtlarıyla öne çıkıyor. Tanık olunan geniş piyasa düzeltmesi ve müteakip tasfiyeler nedeniyle stabilcoin arzında bir değişiklik bekleniyordu. Çok sayıda yatırımcı pozisyonlarını kapattı ve şu anda USDT'de büyük pozisyonlar tutuyor.Şimdi, zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, kripto borsalarında USDT sağlanmasının 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi.

Tether stabilcoinlerinin borsalardaki oranı, 6 ayın en yüksek seviyesi olan %22,5'e yükseldi. Bu arz miktarı 8.99 milyar dolara dönüşerek borsalarda biriken satın alma gücünün arttığını gösteriyor.Veri sağlayıcıya göre bu, "yatırımcılardan artan satın alma gücü" anlamına geliyor.

Tether, Tartışmalara Rağmen USDT Baskısına Devam Ediyor

Artan talep ile Tether, bu yıl devasa USDT baskısına devam etti. Sadece geçen ay, Tether 4 milyar dolar değerinde stabilcoin çıkardı. Ve dördüncü en iyi kripto para birimi konumunu korurken, Tether yakın zamanda Ekim ortasında 70 milyar doların altından yükselen 77,4 milyar dolarlık bir piyasa değeri elde etti. Ek olarak, kripto pazarında token arzı bu yıl büyük ölçüde arttı. Yıldan bugüne grafikte, USDT arzı 20 milyar dolardan yaklaşık 80 milyar dolara dört kat arttı.

Ancak o zaman bile, Tether, rezervinin ihraç edilen tokenlere oranını yanlış temsil ettiği iddiaları üzerine darbe aldı. Stabilcoin ihraççısının, USDT'yi 1:1 oranında ABD Doları'na desteklediğini iddia ederken, havadan USDT bastığına dair iddialar arttı. En büyük müşterilerinden biri, diğer kripto para birimleri karşılığında yeni sabit paralar aldığını bile bildirdi. Ancak Tether, tüm rezervlerinin olması gerektiği gibi olduğunu iddia ederek bu tür iddiaları her zaman reddetti.

 Web sitesinde şöyle yazıyor: Geleneksel para birimi ve nakit benzerlerini içeren ve zaman zaman diğer varlıkları ve alacakları içerebilir, yüzde 100 rezervlerle desteklenir.

Bu endişe verici tartışma, ABD Senatörleri Elizabeth Warren ve Sherrod Brown da dahil olmak üzere çeşitli üst düzey yetkililerin eleştirilerine yol açtı. Yakın tarihli bir senato oturumunda, Warren stabilcoinleri “gölgeli” olarak nitelendirdi ve Brown onları “sihirli para” olarak nitelendirdi ve iddia ettikleri gibi ne merkezi olmayan ne de şeffaf olduklarını ekledi.

Stabilcoin Düzenlemesine İlişkin Senato Duruşmasında Çelişkili Görüşler Ortaya Çıktı

Duruşmaya uzman tanık olarak katılan kripto oyuncuları, dijital varlıkların nasıl düzenlenmesi gerektiğine dair görüşlerle çelişmek zorunda kaldı. Bazıları destek çağrısında bulunurken, diğerleri sıkı gözetim ve olası kısıtlamalara sahipti.

USDT Siyasi Onay Aldı

Bununla birlikte, bu olaylar Tether'in siyasi partiler tarafından bile benimsenmesinin önüne geçmedi. Son zamanlarda, devrik lider Aung San Suu Kyi'nin liderliğindeki Myanmar gölge hükümeti, Tether'i resmi para birimi haline getirdi. Tether, hükümetin hareketini övdü ve şunları söyledi: Bu ABD dolarının gücüne ve dünya vatandaşlarına bir sığınak sağlama yeteneğine bir övgüdür.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ