Ethereum kırmızıda olmasına rağmen 3.000 dolar seviyesinin üzerinde kaldığı için Bitcoin, geçen gün yüzde 2.5 düştükten sonra 45.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum kırmızıda olmasına rağmen 3.000 dolar seviyesinin üzerinde kaldığı için Bitcoin, geçen gün yüzde 2.5 düştükten sonra 45.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.Bir piyasa stratejisti, yatırımcıların bu düşüşlerden endişe duyduğuna ve en iyi iki kripto para biriminin hemen toparlanamamasının piyasa zayıflığına işaret ettiğine inanıyor.

29.000 doların hemen üzerine düştüğünden beri, Bitcoin 45.000 doların üzerinde kalmak için savaştı ve hatta 52.700 dolara kadar çıktı. Ethereum ise geçtiğimiz ay 3.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Ancak geçen hafta sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 17 değer kaybettiler ve bir piyasa stratejisti bunun yatırımcıları korkuttuğuna inanıyor.

Son zamanlarda, Bitcoin iyi ve çok iyi olmayan haberlerde yer aldı. El Salvador, Bitcoin Yasasını bu hafta resmi olarak kabul ederek yasal ihale haline getirdi. Yasanın yürürlüğe girmesiyle BTC yüzde 20 kaybetti, ancak çabucak toparlandı.

Başka yerlerde, merkez bankacıları yine iş başında, en iyi kripto para birimini (ve dernek olarak tüm altcoinleri) çöpe atıyorlar. Meksika Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin'i takas ticaretiyle karşılaştırdı ve bir para birimi olarak değerini reddetti. İsveçli meslektaşı bunu ticari pullarla karşılaştırarak şunları söyledi:Özel para genellikle er ya da geç çöker. Ve elbette, Bitcoin ticareti yaparak zengin olabilirsiniz. Bitcoin takas ticareti gibidir, gelişmiş para birimi değil.

Bitcoin Yatırımcıları Ürkütüyor

Bir analist, bu saldırı dalgasının ve en iyi iki kripto para birimindeki buna karşılık gelen fiyat düşüşlerinin yatırımcıları endişelendirdiğine inanıyor.Ticaret Yatırımcısı Exness'te kıdemli bir piyasa stratejisti olan Wael Makarem şunları söyledi:Yatırımcılar, özellikle bu kriterler, genellikle kripto pazarında bir zayıflık işareti olarak kabul edilen daha önceki kayıpları azaltamadığından, Bitcoin ve Ethereumdaki mevcut dalgalanmalar konusunda temkinli.

Makarem, yatırımcıların son düzenleme tekliflerinden de endişe duyduklarına inanıyor. Piyasa daha da büyüdükçe ve yeni girenleri cezbetdikçe, dünyanın dört bir yanındaki bekçiler dijital para politikaları konusunda daha katı hale geliyor.

ABD'de, yeni bir bütçe tasarısı, raporlama gerekliliklerini artırmayı amaçlamaktadır; Ukrayna'da hükümet son zamanlarda kripto para ödemelerini yasakladı ve Hong Kong'da menkul kıymetler düzenleyicisi daha katı kurallar üzerinde çalışıyor.

Makarem , öte yandan, AB düzenleyicilerinin kripto para birimleri için yeni düzenlemeler, yeni kara para aklama karşıtı kurallar ve vergi raporlama gereklilikleri uygulamaya daha da yaklaştığı manşetleri aşağı yönlü baskıyı artırıyor. Yatırımcılar, kriptonun benimsenmesini veya kullanımını sınırlayabilecek katı kural ve düzenlemelerden korkuyor,dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ