Anonimlik amacıyla Robert olarak anılan bir kullanıcı, Voyager'a yaklaşık altı rakamlı bir yatırım koyduğunu ve bu rakamın, tasarruflarının %70'ini temsil ettiğini ve ilerisi için ne yapacağını bilmediğini belirtti.

Yatırımcılar, Voyager İflasında Potansiyel Olarak

Pek çok Yatırımcı, Voyager Digital'in yakın zamanda yaptığı iflas başvurusundan dolayı sarsılıyor ve bazıları ya "milyonlarca" kripto varlığına sahip olduğunu ya da hayat birikimlerinin çoğunun kripto borsasında kilitli olduğunu iddia ediyor.

Daha önce bildirildiği gibi Voyager, Three Arrows Capital'in (3AC) firmadan 650 milyon dolarlık bir krediyi temerrüde düşürmesinin bir sonucu olarak likidite sorunları nedeniyle bu ayın başında para çekme işlemlerini durdurdu. Alameda'nın firmaya Haziran ayında 500 milyon dolarlık kredi sağlamasına rağmen, Voyager 6 Temmuz'da iflas başvurusunda bulundu.

9 Temmuz tarihli bir makalesinde Fortune, son iflas başvurusundan dolayı şaşkına dönen birkaç Voyager kullanıcısıyla konuştu. Bazıları neredeyse tüm birikimlerini platforma koyarken, diğerlerinin de arafta asılı duran milyonları olduğu söyleniyor.

Anonimlik amacıyla Robert olarak anılan bir kullanıcı, platforma yaklaşık altı rakam koyduğunu ve bu da tasarruflarının %70'ini temsil ettiğini belirtti.

Robert, "Dürüst olmak gerekirse, her gün ağlıyorum" dedi ve ekledi, "Karıma ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Ortaklar olarak [Voyager'a yatırım yapmaya] karar verdik, ancak doğru kararı vermem için bana herkesten daha çok güvendi."

Robert, altı yıllık bir yatırımcı olarak, platformu kullanmadan önce Voyager hakkında göreceli bir araştırma yapmış olmasına rağmen, firmanın müşteri fonlarını bir başkasına ödünç vereceğini bilseydi, bunu asla yapmazdı. Risk fonu:

Voyager'ın müşterilerin USDC'sini bir riskten korunma fonuna borç vereceği hakkında hiçbir fikrim yoktu. Muhtemelen ödünç verileceğini bilseydim, büyük ihtimalle birikimimi kasamda nakit olarak tutardım.

Fortune ayrıca, çevrimiçi olarak The Wolf Of All Streets olarak da bilinen ve Voyager'da yedi rakamlık fona sahip olduğunu iddia eden popüler kripto fenomeni Scott Melker ile konuştu.

"Dinle, milyonlarca dolarım bitti," dedi ve sık sık risk yönetimi ve varlıklarınızı korumaktan bahsetmesine rağmen Voyager'a gereğinden fazla maruz kalmaktan utandığını da sözlerine ekledi.

Melker'in Twitter'da yaklaşık 851.000 takipçisi ve YouTube'da 121.000 abonesi var. Voyager'da çok şey kaybetmeye devam ederken, platformu daha önce izleyicilerine, arkadaşlarına ve ailesine tanıtmak konusunda daha kötü hissettiğini belirtti.

İnsanların kendi kararlarını verdiklerini anlıyorum, ancak Voyager'ı dikkatlerine sunmasaydım bunu düşünmeyeceklerdi bile. Ve açıkçası, bu kendi paramı kaybetmekten daha kötü.

Voyager'ın iflas sürecinin bir parçası olarak firmanın yöneticileri, önce işi yeni bir varlık halinde yeniden organize etme ve ardından Three Arrows Capital (3AC) kurtarmasından, Voyager token'larından ve ortak paylardan elde edilen bir kombinasyon kripto yoluyla kullanıcılara geri ödeme yapma niyetlerini ana hatlarıyla belirttiler.

Bununla birlikte, bunun tüm kullanıcılar için tam bir tazminatla sonuçlanıp sonuçlanmayacağı belirsiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ