Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, Nisan ayında 54 milyondan fazla XRP sattı ve cüzdan aktivitesine göre hala milyarlarca dolar satmaya devam ediyor.

Yatırımcılar Yükseliş Beklerken Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb Nisan ayında 54 Milyon XRP Sattı

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, Nisan ayında 54 milyondan fazla XRP sattı ve cüzdan aktivitesine göre hala milyarlarca dolar satmaya devam ediyor.

Ripple'in kurucu ortağı Jed McCaleb için bilinen cüzdanları analiz ederek 1-30 Nisan arasında en az 54 milyon XRP sattığını gösteriyor.

McCaleb'in bilinen adreslerinden XRP defteri izleyicisi bithomp aracılığıyla elde edilen verilerle Ripple kurucu ortağı, token arzını düzenli olarak tasfiye ediyor gibi görünüyor.

Veriler McCaleb tarafından XRP satmak için kullanılan cüzdan adresinin Nisan ayında günlük ortalama 1.8 milyon token aldığını ve toplamda 54.215.405 XRP - 11.7 milyon $ 'lık satış yaptığını gösteriyor.

Milyarlarca XRP satıldı

McCaleb, Kripto para biriminin tarihinde Mt. Gox borsası ve Stellar'ı kurdu. Ayrıca, daha sonra Ripple olan 2012'de OpenCoin'i kurdu ve 100 milyar arz önceden çıkarıldığında 9.5 milyar XRP tahsis edildi.

Bu büyük kripto para arzı, token fiyatının 24 saat içinde % 40 düşmesine neden olan bir açıklama olan XRP bölümünü satma niyetini açıkladığında McCaleb'i çevreleyen tartışmalara yol açtı. Daha sonra Ripple ile aylık ve yıllık XRP satışlarını sınırlayan yedi yıllık bir anlaşma müzakere etti.

 Stellar CTO'sunun cüzdanlarında hala milyarlarca XRP tokenı var - Şubat 2020 itibariyle yaklaşık 4.7 milyar. Davranışının XRP fiyatını nasıl etkileyebileceğine dair endişelere yanıt olarak McCaleb, XRP'sini “yavaş, istikrarlı bir oranda” ve “bu sektördeki diğer şirketleri olumsuz etkileme” arzusunun bulunmadığını ifade etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ