Naoris Protokolü, bu yılın sonuna kadar minimum uygulanabilir ürününü (MVP) piyasaya sürmeye yaklaşırken, kuruluş yatırımcılarından ek fon aldı.

Yatırımcılardan Taze Sermaye Enjeksiyonu Naoris Protokolünün Toplam Sermaye Artışını 31 Milyon Dolara Çıkardı

Naoris Protokolü, bu yılın sonuna kadar minimum uygulanabilir ürününü (MVP) piyasaya sürmeye yaklaşırken, kuruluş yatırımcılarından ek fon aldı. BPMT Trading Ltd ve Holdun Family Office, siber güvenlik girişimine yönelik önceki yatırımlarına ekleyerek toplam yatırımlarını 22 milyon dolara çıkardı. Bu taze sermaye enjeksiyonu ile Naoris Protokolü tarafından toplanan toplam fon 31 milyon dolara ulaştı. Naoris ekibine göre, ek fonlar, merkezi olmayan siber güvenlik çözümünü ölçeklendirmek için kullanılacak.

Bu ek sermaye enjeksiyonu, diğerlerinin yanı sıra Tim Draper's Draper Associates, Holt Xchange, Holdun Family Office ve Holdun Opportunity Fund dahil olmak üzere teknoloji şirketlerinden ve risk sermayesi fonlarından önceki 11.5 milyon dolarlık özsermaye ve token satışı artışının hemen ardından geliyor.

Holdun Aile Ofisi, Kanadalı yatırımcı Marc Wade, kurumsal yatırımcı BPMT Trading Ltd, ATP tenis yıldızı Milos Raonic ve diğer birkaç kişiyi Naoris Protocol'ün yeni siber güvenlik çözümüyle tanıştırmadan önce Naoris'in ilk finansman turunu yönetti. Daha sonra, BPMT, Naoris'in diğer tanınmış yatırımcıların katıldığı en son finansman turunu yönetti.

Holdun Family Office CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Brendan Holt Dunn, en son turun başarısı hakkında yorumda bulundu: “Holdun, Naoris Protokolü'nün ilk yatırımcılarından ve destekçilerinden biri oldu ve onların vizyonlarına inanmaya devam ediyor ve onların vizyonlarına tam olarak güveniyoruz. kısa sürede siber güvenlik sektöründe lider olacak.”

Blockchain Teknolojisi ile Siber Güvenlik İhtiyaçlarına Cevap Vermek

Naoris Protokolü, kullanıcıların kişisel verileri ve dijital güvenlikleri üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlamak için AI tabanlı risk yönetimi ve tescilli Mesh tabanlı merkezi olmayan doğrulayıcı yapısı ile eşleştirilmiş blok zinciri teknolojisinden yararlanır. Platformun CyberSecurity Mesh HyperStructure'ı, her katılımcıyı güvenilir bir doğrulayıcı düğüme dönüştürerek ağ genelinde "tek hata noktası" sorununu ortadan kaldıran bir DPoSec (Dağıtılmış Güvenlik Kanıtı) fikir birliği mekanizması kullanır.

Siber tehditleri gerçek zamanlı olarak azaltmak için tasarlanan Naoris Protokolü, bir saniyeden daha kısa bir blok süresi ile çalışır. Bu, bir ihlali tespit etmek için ortalama 287 gün ve onu kontrol altına almak için 80 gün daha gerektiren mevcut merkezi modeller üzerinde sıçramaları temsil ediyor. Yüksek verim, düşük ücretler ve çok amaçlı bir çözüm dengesi, onu evrensel kullanım durumları için uygulanabilir kılar.

Nesnelerin İnterneti'nin (IoT) giderek popülerlik kazanmasıyla birlikte, bir ağa bağlı uç noktaların sayısı artmaya devam edecek ve bu da artan sayıda tek hata noktasıyla sonuçlanacaktır. Ayrıca, birçok Web3 çözümü ve blok zinciri projesi, çoğu siber saldırılara karşı savunmasız olan Web2 ürünlerine ve hizmetlerine de güveniyor. Naoris'in CyberSecurity Mesh HyperStructure, tüm ağ katılımcılarının ve varlıklarının konumdan bağımsız olarak entegre bir yapı ile güvence altına alındığı, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir kimlik tabanlı güvenlik sağlar.

Aynı zamanda, dPoSec mekanizması, katılan her cihazın, platformun merkezi olmayan CyberSecurity Mesh'inde güvenli doğrulayıcılar olarak hizmet etmesini sağlar. Bu, tek hata noktası sorununu tamamen çözen dağıtılmış güvenlik katmanları oluşturmaya yardımcı olur. Her bir cihaz birbirinden bağımsız değil, bağlantılı olarak çalıştığından, uçtan uca veri güvenliğini sağlamak için bağlı cihazlar senkronize bir uyum içinde çalışabilir.

Naoris Protocol CEO'su David Carvalho, "Tek bir cihazın hacklenmesinin bütün bir ağı tehlikeye atabileceği mevcut merkezi statüko, kategorik olarak bozuk ve kabul edilemez." diye açıklıyor. “Ücretsiz, rekabet etmeyen çözümümüz, mevcut şirketlerin, sistemlerin ve süreçlerin büyük ölçüde fayda sağladığı, derinlemesine savunmada merkezi olmayan bir katman olan yeni bir katmanda çalışıyor. Bu, uygulamalar, sistemler ve donanımlar için yeni bir merkezi olmayan siber güvenlik ve güven uygulama dünyası açacağımız anlamına geliyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ