Ripple, daha hızlı uluslararası ödemeler için yeni bir uluslararası şirketin RippleNet'e katıldığını söylüyor.

Yatırımcılarından Ciddi Eleştiriler Alan Ripple, Küresel Varlığını Genişletmek İçin Yeni Bir Ortaklık Kuruyor

Ripple, daha hızlı uluslararası ödemeler için yeni bir uluslararası şirketin RippleNet'e katıldığını söylüyor.

Sınırları aşan hızlı ödemelere güç veren Ripple’ın ağı, geçen yıl Kasım ayında 300'den fazla kişiyi müşteri olarak saydı. Bu, hem bankaları hem de MoneyGram'ı olan en büyük havale operatörlerini içeriyor.

Şimdi, Ripple'ın San-Francisco merkezli blockchain devinin Asya'daki varlığını güçlendirmesine izin verecek bir müşteri daha var.

Ripple, DeeMoney ile işbirliği yapıyor

Merkezi Tayland'da bulunan Fintech firması DeeMoney, Ripple ile ortaklığını duyurdu. DeeMoney uluslararası ödemeler yapar ve şimdi bunları RippleNet üzerinden yapacaktır. Ripple’in web sitesindeki duyuruya göre DeeMoney, Tayland’da bankacılık hizmetleri sunmayan Ripple’ı kullanan ilk finans şirketidir.

DeeMoney, Güney Kore, Endonezya ve Singapur'un yanı sıra İsrail ve Orta Doğu bölgelerinden Tayland'a ödemeler için daha düşük ücretler sunan Tayland'a ödeme yapmak için RippleNet'in avantajlarını kullanmaya başladı.

İlk aşama zaten başlatıldı

Son verilere göre, şu anda dünya çapında çalışan ve ülkelerine para gönderen yaklaşık bir milyon Taylandlı sakin var. Tayland'da DeeMoney kullanan her alıcı, nakitlerini yurt dışından doğrudan banka hesaplarına alır.

İki şirket arasındaki ortaklığın bir sonraki aşaması başladığında, DeeMoney, ortaklık kurmaya uygun bankacılık kurumları bulur bulmaz Tayland'dan diğer ülkelere ödeme göndermeye başlayacak.

DeeMoney CEO'su Aswin Phlaphongphanich şunları söyledi:

“Birlikte, ülkeye ve ulustan sınır ötesi işlemler için yeni bir verimlilik ve erişilebilirlik seviyesi getirerek Tayland'daki finansı demokratikleştirmeyi hedeflediğimiz için Ripple ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Ripple, DeeMoney'yi Tayland'daki havale alanında önemli bir oyuncu olarak görüyor ve bunun ülkede RippleNet'i kullanan ilk bankacılık dışı kurum olmasından memnun.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ