XRP’nin fiyatı bir süredir konsolidasyon gösteriyor. Swell konferansı ve XRP Japan Meetup sırasında yapılan büyük duyurularda bile, fiyat su içerisinde ölü gibi görünüyor.

XRP’nin fiyatı bir süredir konsolidasyon gösteriyor. Swell konferansı ve XRP Japan Meetup sırasında yapılan büyük duyurularda bile, fiyat su içerisindeki ölü gibi görünüyor.

Yazının yazıldığı sırada XRP'nin fiyatı 0.279 dolar seviyesinde yer alıyor. 55 gündür fiyat 0,22 dolar ile 0,31 dolar aralığında yer alıyor. Günlük tablolara baktığımızda, fiyat bobin sonunda yukarı doğru bir yay için hazır görünüyor.

XRP Günlük Grafik

XRP'nin fiyatı, 2017'nin ortalarından bu yana oluşan düşmekte olan bir kama fraktalının tekrarını sergiliyor. 2017 yılında, XRP 0,02 dolar ile 0,40 dolar arasında şiddetli bir şekilde büyüdü. Bunu iki düşen kama izledi. Fiyat Eylül 2017'den Aralık 2017'nin başlarına kadar konsolide edildi. 2017 yılının sonlarına doğru, hype ve mania ile birlikte fiyat, bir aydan kısa bir süre içinde yüzde 1557'lik bir artışla 0,20'dolardan 3,35 dolara yükseldi.

Bu tarih dersi gerçekten çok önemli zira bugün XRP için aynı koşullar görülmekte. Ancak, düşen 2 kama yerine, 3 olmuş durumda ve fiyat şiddetli dalgalanmadan hemen önce son ayağını neredeyse tamamlamış vaziyette.

3 Ekim'den bu yana, XRP'nin fiyatı 2017'den hemen önce görülene benzer şekilde benzer bir eğilim izliyor.

Ancak, tarihin mutlaka kendisini tekrar etmediği ve bu kurulumun başarısız olacağı ve fiyatın bir araya gelebileceği ve hatta düşebileceği ihtimali olduğu belirtilmeli. Bununla birlikte, aynı durum ters bir kırılma olasılığı için de söylenebilir.

Dikkat Edilecek Fiyat Seviyeleri

XRP'nin fiyatı, grafikte gösterildiği ve VPVR göstergesinin onayladığı gibi, 0.37 ile 0.50 dolar arasında büyük bir direnç gösterecek. Bunu ihlal etmek çok fazla momentum veya çok önemli bir olay gerektirecek.

Bu seviyenin kırılmasının ardından XRP, 2018'in çöküşü sırasında büyük destek / direnç bölgeleri olan fiyat noktaları 0.60 dolar ile 0.80 dolar arasında dirençle karşı karşıya kalacak.

2017 gibi başka bir ralli olamayacağını da belirtmek gerekiyor. XRP fiyatı için 589 dolarlık bir değeri bekleyen topluluk için bu rakamlar bir hayal. Dahası, gri renkle yukarıda belirtilen tahmin 2017 rallisinin tekrarı niteliğinde. Ralli benzer olmayacak ve bu nedenle, XRP’de bir sonraki direnç bölgelerine girmeden önce geri çekilme veya daha fazla konsolidasyon olasılığı var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ