Bu yazımızda sizlere Yearn.finance (YFI) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve YFI Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Yearn.finance (YFI) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi YFI Coin

Bu yazımızda sizlere Yearn.finance (YFI) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve YFI Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Yearn.finance (YFI) Nedir?

yearn.finance, toplu likidite sağlama, kaldıraçlı ticaret, otomatik pazarlama yapma ve daha fazlası üzerine ürünler oluşturmayı amaçlayan bir Merkezi Olmayan Finans (DeFi) platformudur.

YFI tokeni, yearn.finance platformundaki yerel yardımcı program tokenidir. Kullanıcılar bunu, yearn.finance'in toplu likidite havuzuna veya ypool'a likidite katkıda bulunarak kazanabilir ve tokeni platform yönetişimi için kullanabilir.

Yearn.finance şu anda kredi sağlayıcılar için kâr optimizasyonu hizmeti sağlayarak, sağlayıcıların fonlarını en yüksek getiri için dYdX, Aave ve Compound arasında bağımsız olarak hareket ettiriyor.

Platform ayrıca Synthetix, mStable ve daha fazlası gibi diğer projeler için ek getiri kazanma stratejileriyle birlikte yVault gibi ürünleri piyasaya sürmeyi planlıyor.

YFI Coin Nedir?

2020 yazında Cronje, yeni ve yeniden markalanmış bir yıllık özgeçmişini tanıttı.

Piyasa farklı düşünecek olsa bile, hiçbir değeri olmadığını söylediği 30.000 YFI tokenini dağıtarak Yearn.finans kontrolünü merkezden uzaklaştıracaktı.

Yearn.finance, kendisi ve diğer Yearn.finance geliştiricileri tarafından tasarlanan bir dizi karmaşık stratejiyi kullanarak getiri elde etmek için token yatırmak kadar basit hale getirmek için “kasalar” olarak adlandırdığı bir konseptle getiri kazanmayı otomatikleştirme misyonuna devam edecekti.

30.000 YFI, kullanıcıların daha fazla YFI kazanmak için Curve Y Pool LP tokenlerini riske atabilecekleri birkaç günlük getiri çiftçiliğine dağıtılacak.

Ek havuzlar, bu yeni basılan YFI tokeni için likiditeyi başlatmak için Balancer'da likidite sağlayarak ve LP tokenini stake ederek stake gerektiriyordu.

Yearn.finance'in yönetim tokeni olan YFI, nihai olarak yalnızca likidite sağlayan kullanıcılara dağıtıldı. Ön madencilik, ön satış ve ekibe tahsis olmadan YFI, en merkezi olmayan token lansmanı için bir standart belirledi. Ekosistemin çoğu Cronje tarafından oluşturulmuş olsa da, YFI'nin kontrolü, 9 katılımcıdan 6'sının değişiklikler üzerinde anlaşmasını gerektiren çok imzalı bir cüzdana aktarıldı.

Sonuç, DeFi'deki en destansı hikayelerden biridir. YFI, staking ve diğer varlık sınıfları dahil olmak üzere tarihte piyasa değeri 1 milyar doları aşan en hızlı varlık oldu. yVaults, kullanıcıların DAI, USDC, ETH gibi tokenleri ve hatta aLINK gibi Aave faiz getiren tokenleri yatırmasını sağladı. Ek olarak, yVault'lar, Curve Y Pool ve Curve sBTC Pool gibi popüler LP tokenlerinin yatırılmasını sağlamak için tasarlandı.

Yearn, DeFi'ye yeni başlayanlar ve DeFi profesyonelleri için oyun alanını eşitledi. Bir miktar ticaret firmasının gücünü aldı, otomatikleştirdi ve Ethereum'da herkesin bundan faydalanmasını sağladı.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ