En son DeFi coşkusunun en pahalı kripto para birimlerinden biri, düşüş durgunluğunun ortasında tekrar pompalanıyor.

En son DeFi coşkusunun en pahalı kripto para birimlerinden biri, düşüş durgunluğunun ortasında tekrar pompalanıyor. YFI 12 saatten kısa sürede %46 arttı.Yearn.Finance, durgunluk sırasında protokolü sürdürülebilir kılmak için tazminat politikasını kökten değiştiriyor.

Yüksek performanslı DeFi toplayıcı Yearn.Finance'ın temel yerel kripto para birimi olan YFI, kriptoda hızlanan düşüş durgunluğuna rağmen hızla yükselen bir performans sergiliyor.

YFI 12 Saatten Kısa Sürede %46 Arttı

18 Haziran 2022'de YFI fiyatı 22 ayın en düşük seviyelerinin altına düştü ve neredeyse 4.000 $ seviyesine düştü. Ancak, dibe ulaştıktan sonra varlık toparlanmaya başladı.

YFI/USDT fiyatı yüzde 100 ekliyor

Ralli'nin en etkileyici aşaması dün 24 Haziran 2022'de başladı. YFI fiyatı birkaç saat içinde 5.400$'dan neredeyse 8.000$'a yükseldi.

YFI'nin son üç haftadaki kayıplarını silmesine izin verdi: YFI son kez Haziran başında 8.000 doların üzerindeydi. Bununla birlikte, YFI, Crypto Winter'ın en kötü mağdurlarından biri olmaya devam ediyor: tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %92'nin üzerinde kayıp yaşadı.

Son altı ayda, YFI fiyatı 40.000 dolardan 4.000 dolara düştü. Basın saatine göre, YFI büyük spot ticaret platformlarında 6.724 dolardan el değiştiriyor. Yearn.Finance, durgunluk sırasında protokolü sürdürülebilir kılmak için tazminat politikasını kökten değiştiriyor

21 Haziran 2022'de Yearn.Finance'ın temel katkılarından biri olan Banteg, YFI'nin fiyat artışını hızlandırmış olabilecek bir teklif yayınladı.

Bu teklife göre Yearn.Finance, bir ayı piyasasının ortasında tam zamanlı katkıda bulunanlar için tazminat modelini ayarlamaya hazır. Platform, kişi başına aylık 10.000 DAI + 10.000 ABD Doları değerinde YFI, sabit tazminat düzeyi uygulayabilir.

Daha önce 23 Yearn.Finance tam zamanlı çalışanı, KPI'lara ulaşılmadığı dönemler için borsa net karının %45'ini ve 2.000.000 DAI/ay taban havuzunu paylaşıyordu.

İndirim, Yearn.Finance harcama modelini daha sağlıklı hale getirmek ve ayı piyasasındaki istikrarını korumak için ayarlandı. Toplamda, reform tazminat harcamalarında 6.17 kat azalma ile sonuçlanıyor.

Ayrıca Banteg, Yearn.Finance hazinesinin, ekip üyeleri için "iki yıllık pist tasarrufunu" garanti etmek için 18.1 milyon dolarlık nakit rezervine sahip olduğunu duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ