ABD Senatosu Çinli şirketleri diğer şirketlerle aynı şeffaflık kurallarına uymaya zorlamak veya ABD borsalarına erişimi kaybetme riskine karşı adımlar attı.

Yeni ABD Yasaları Çinli Blockchain Şirketlerini Abd Sermaye Piyasalarına Erişimini Kaybetmeye Zorlayabilir.

ABD Senatosu Çinli şirketleri diğer şirketlerle aynı şeffaflık kurallarına uymaya zorlamak veya ABD borsalarına erişimi kaybetme riskine karşı adımlar attı.

Holding Yabancı Şirketler Sorumlu Kanunu olarak bilinen iki taraflı yasa tasarısı geçen hafta oybirliğiyle kabul edildi.

Tasarı Çinli şirketlerin yabancı bir hükümete ait olup olmadıklarını veya kontrol ettiklerini ifşa etmelerini gerektiriyor.

 Çinli şirketler, Halka Açık Şirket Muhasebe Gözetim Kurulunun (PCAOB) üç yıl üst üste inceleyebileceği bir denetime de başvurmalıdır.

Geçmişte Çinli kripto firmalarının yanlış rakamlar sunarak yatırımcıları yanlış yönlendirdiği durumlar vardı.

Yeni yasa Çinli blockchain şirketlerini ABD borsalarından çıkarabilir

Çin merkezli kripto madenciliği donanım üreticileri için bu yeni düzenleme, ABD sermaye piyasası beklentileri için tabuttaki son çivi olabilir.

Zaten ticaret yapanlar için listelemeye yol açabilir.

Birkaç Çinli donanım üreticisinin geçmişte yatırımcıları yanıltması nedeniyle halka açık bir şekilde listelemeye çalıştığı tartışmalar vardı.

İki büyük Çinli kripto madenciliği üreticisi Canaan ve Bitmain, ilk halka arzın (IPO) açılışında finansal refahı konusunda yanıltıcı yatırımcılarla suçlandı.

Bir dava, Canaan'ı son NASDAQ satışlarından önce bir yatırımcıyı yanıltmakla suçluyor ve bu da başlangıçtaki 400 milyon dolarlık hedefinin sadece dörtte birinden azını oluşturuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ