Bitcoin (BTC) topluluğu, ABD'deki Çin tarzı bir baskıdan korkuyor

Yeni Ankette Bitcoin

Bitcoin (BTC) topluluğu, ABD'deki Çin tarzı bir baskıdan korkuyor. Bitcoin (BTC) 11 yıldan fazla bir süredir var olmasına rağmen, geleceği belirsizliğini koruyor.

Stok akış modeli yaratıcısı PlanB kısa süre önce Bitcoin tutkunlarına kendilerini en çok neyin endişelendirdiğini sorduğu bir anketi tweetledi. Görünüşe göre aslanın payı ABD'de düzenleyici bir baskıdan korkuyor.

Mnuchin'den Korkma

ABD Hazine sekreteri Steven Mnuchin geçtiğimiz günlerde bir kongre oturumu sırasında dijital varlıklar için "önemli" yeni FinCEN gereksinimleri vaat ederek kripto topluluğunda dalgalar yarattı.

"Eski İsviçre gizli numara banka hesaplarının eşdeğeri için kripto para birimlerinin kullanılmadığından emin olmak istiyoruz."

Bundan önce, Mnuchin çok sayıda kez yasadışı faaliyetleri kolaylaştırmak için kripto para birimlerini eleştirmişti. Bununla birlikte, yeni düzenlemeleri benimseme vaadi (mevcut olanları uygulamanın üstüne), söyleminde dramatik bir değişimi temsil ediyor.

Hükümetler Bitcoin'i teknik olarak öldüremezken, benimsemeyi engellemek için fiat rampalarını hedefleyebilir ve böylece yılların ilerlemesini silebilirler.

Endişelenmeniz İçin Daha Fazla Neden

Topluluk aynı zamanda çoğalan vadeli işlem piyasası hakkında da huzursuz hissediyor. Önümüzdeki yarılanmanın BTC için boğa olmamasının nedeni olabilir.

 Bu arada, kendini Satoshi ilan eden Craig Wright, Bitcoin'i kayıtsız hale getirme vaadini yerine getiren herkesin endişelerinin en azı gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ