Stablecoin ihracı, bazı tartışmalı inançlara rağmen, kripto para piyasasında fiyatları yapay olarak şişirmiyor. Bu konuda yeni bir araştırma sonucu bu.

Yeni Araştırma, Tether

Stablecoin ihracı, bazı tartışmalı inançlara rağmen, kripto para piyasasında fiyatları yapay olarak şişirmiyor. Bu konuda yeni bir araştırma sonucu bu.

Aynı zamanda, makale dijital varlık alanındaki hayati rollerini kabul etti ve sadece zaman içinde büyümeye eğilimli olduğunu tahmin etti.

Tether Kripto Pazarını Şişirmiyor

Geçen yıl, iki akademisyen bir çalışmayı güncelledi ve en yaygın olarak kullanılan stablecoinin (Tether (USDT)), Bitcoin'in ATH'sine 20.000 dolarlık ulaştığı 2017/2018 parabolik fiyat artışının arkasında olduğunu iddia etti. Hemen hemen Tether, USDT'nin hiçbir zaman fiyat manipülasyonuna dahil olmadığını söyleyerek tüm iddiaları reddederek cevap verdi.

Bu argüman kesin bir cevap olmadan kalsa da, son araştırmalar Tether'ın konumunu destekledi.

Raporun yazarları Warwick Business School'da finans profesörü olan Ganesh Viswanath-Natraj ve UC Berkeley'deki yenilik ve girişimcilik baş sorumlusu Richard Lyons idi.

Tether düzenleme sürecinde önemli bir değişikliğe atıfta bulundular. 2018'den önce, “hibeler yoluyla yaratılan tüm koinler hemen Bitfinex'e ve ikincil piyasada ticaret için diğer borsalara dağıtıldı.”

 Bununla birlikte, 2018'den beri Tether Hazinesi dolaşımdaki tüm USDT'nin bir kısmını elinde tutuyor. Hazine, ikincil piyasadaki Tether fiyatının paritenin üstünde olması durumunda bu rezerv varlıklarını dolar karşılığında satmak için kullanabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ