Son birkaç yılda, kripto para biriminin popülaritesi birçok uzmanın beklentilerinin ötesine geçti.

Yeni Başlayanlar için Kripto Paraya Yatırım Yapmanın Eksiksiz Kılavuzu

Son birkaç yılda, kripto para biriminin popülaritesi birçok uzmanın beklentilerinin ötesine geçti. Ancak, kripto piyasasının karlılığı oynaklık olmadan var olamazdı. Örneğin, CNBC, Bitcoin'in 23.000 doların altına düştüğünü ve Aralık 2020'den bu yana en düşük seviyesine ulaştığını bildirdi.

Kripto para fiyatındaki dramatik dalgalanmalara rağmen, yatırımcılar ve kripto meraklıları işlerinde kalmaya devam ediyor. Neden? Niye? Deneyimli herhangi bir yatırımcı size kripto para birimi fiyatlarında kısa zaman dilimlerinde keskin yukarı ve aşağı hareketlerin kaçınılmaz olduğunu söyleyecektir.

Birçok insan kripto para birimini yönlendiren teknolojiyi anlamakta zorluk çekiyor. Ancak, uygun yatırım stratejileri ve yönetimiyle, yeni başlayan biri olarak bile yatırımların kralı olabilirsiniz.

Bu kılavuz, kripto para birimine nasıl yatırım yapmaya başlayacağınıza ve dikkat edilmesi gereken diğer farklı trendlerin neler olduğuna ışık tutmayı amaçlamaktadır.

5 Adımda Kripto Para Birimine Nasıl Başlanır?

Adım 1: Bir Kripto Para Borsası Seçin

İlk yatırımlarınızı başlatmak için Bitcoin, Ethereum, Dogecoin vb. gibi dijital para birimlerini alıp satabileceğiniz güvenilir bir değişim platformu seçmelisiniz. İşlem fiyatlarına, ücretlere, likidite seviyelerine ve çok çeşitli mevcut seçeneklere dikkat edin. karar verirken kripto para birimleri. Yatırım ve ticaret platformları pazarı çok doymuş, ancak en popüler kripto borsaları:

Dijital Para Tabanı

Binance

MyCointainer

Kraken

Gemini

2. Adım: Kimliğinizi Doğrulayın

Seçtiğiniz değişim yerine bağlı olarak, kimliğinizi doğrulamanız gerekecektir. Kişisel belgelerinizi toplayın. Bir ehliyet veya Sosyal Güvenlik kartının resimlerini ve ayrıca işiniz ve para kaynağınızla ilgili bilgileri eklemeniz istenebilir.

3. Adım: Borsanızı Bir Ödeme Seçeneğine Bağlayın

Ardından, banka veya kredi kartınızı bağlamak isteyeceksiniz. Bankanız tarafından sunulan her bir ödeme seçeneğiyle ilişkili işlem ve işlem ücretleri hakkında kendi araştırmanızı yapın.

Adım 4: Kripto Para Birimi Satın Almaya Başlayın

Artık hesabınızı borsa hizmetinin yardımıyla oluşturduğunuza veya banka hesabınızı bağladığınıza göre, ilk kripto siparişinizi verme zamanı. Yeni başlayan biriyseniz, istenen madeni paranın bir kısmını satın almak çok daha iyidir. Ek olarak, para çekme için bir kralın fidyesini ödememek için kullandığınız platformun ücretlerini iki kez kontrol etmek için zaman ayırın.

Adım 5: Kripto Paranızı Bir “Cüzdanda” Saklayın

Bir hesap açtıktan sonra, kripto satın alma, takas etme ve depolama gibi birçok amaç için kendi dijital cüzdanınız olacak. Tüm kripto para biriminizin kodları orada güvenli bir şekilde tutulacaktır. Bu nedenle, artık çalınan anahtarlar veya hesaplar hakkında endişelenmenize gerek yok.

Kripto para, yüksek riskli bir yatırımdır çünkü gerçek değeri olmayan uçucu bir varlıktır. Yatırımcıları korkutan jetonların aşırı oynaklığının yanı sıra, birçoğu bir hata yapmaktan veya kriptolarını uygun bir şekilde güvenceye almamaktan da endişe duyuyor. Bu nedenle, herhangi bir sürtüşme ve endişe olmadan değiş tokuş ve yatırımları gerçekleştirebileceğiniz hepsi bir arada bir platform bulmak önemlidir. Sadece bir kripto para borsasında bir hesap açın ve oyuna herhangi bir engel olmadan girin.

Yeni Başlayan Yatırımcılar İçin En İyi Kripto Para Birimleri

Burada kesin bir cevap arıyorsanız, devam etmeme izin verin ve kripto dünyasının bir kripto para biriminin diğerinden daha karlı olduğunu iddia etmek için çok sürdürülemez olduğunu söylememe izin verin. Değeri, bir gün ya da başka bir gün eşit olarak düşebilir ve fırlayabilir. Bu yüzden fırsatları belirlemek ve kendiniz için en iyisini belirlemek için çeşitli analiz araçlarını kullanmalısınız. Her zaman bir kripto para biriminin fiyatını, kullanılabilirliğini, talebini ve işlem hızını kontrol edin.

En önde gelen madeni paraları seçebilirsiniz. En önemli nedenlerden biri, bu kriptolar ve blok zincirleri hakkındaki bilgilerin yeni başlayanlar için kolayca erişilebilir ve anlaşılabilir olmasıdır.

Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum gibi köklü olanlar şu anda serbest düşüşte, bu yüzden onlara yatırım yapmaktan kaçınsanız iyi olur. Güvenli oynamak için istikrarlı kripto para birimlerine odaklanmak daha mantıklı.

Kripto Para Birimine Yatırım Yapmanın Alternatif Yolları

Kripto para birimine yatırım yapmanın dışında, kripto kullanıcılarının oyuna girip para kazanmanın başka yolları da var. En popüler alternatifler şunları içerir:

Kripto Fonları

Kripto fonlar, büyük getirileri ve minimum riskleri nedeniyle yatırımcılara hitap eden nispeten yeni bir yatırım fonu şeklidir. Yatırım endüstrisinin bu yeni segmenti gelişiyor. Statista'ya göre, kripto fonları yönetimi altındaki varlıkların değeri 2021'in üçüncü çeyreği itibariyle 59 milyar ABD dolarını aştı.

Kripto Para Çekme

Merkezi olmayan finans DeFi sisteminin hızla büyüyen bir başka alanı da staking. Bir miktar kripto paranız varsa ve boşta kalmasını istemiyorsanız, ödüller veya stake etme çabaları için faiz karşılığında kilitleyebilirsiniz. PoS tabanlı MyCointainer gibi blok zinciri borsası, bir işlem doğrulayıcı rolünde büyük bir gelir yığınına açılan kapınızdır.

Kripto Vadeli İşlemleri

Adından da anlaşılacağı gibi kripto geleceği, yatırımcılar arasında gelecekte belirli bir tarihte belirli bir fiyattan kripto para ticareti yapma anlaşmasıdır. Bu, yatırımcıların kripto satın almadan risk almalarını sağlayan bir kripto para biriminin gelecekteki fiyatı üzerine yapılan bir bahis gibidir.

Blockchain ETF'leri

Bir ETF'ye yatırım yapmanın avantajı çeşitliliktir. ETF, çok sayıda çeşitlendirilmiş hisse veya diğer varlıklara sahip bir fona yatırım yapmanızı sağlar. Ayrıca, ETF'ler doğrudan yatırımcıların mevcut aracılık hesaplarından alınıp satılabilir. Yatırım yaparak, yeni bir kripto para birimi alım satım platformunun nasıl kullanılacağını öğrenmenize gerek yok.

Alt Çizgi

Kripto para birimlerinden para kazanmak için sonsuz olanaklar vardır. Hedeflerinize bağlı olarak bir değişim platformunda hesap açarak küçük başlayabilir ve yatırım taktiklerinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bir yatırım planı oluşturmadan önce olasılığı değerlendirin ve her yatırımın bir risk taşıdığını unutmayın. Ama hiçbir büyük adam kumar oynamadan bir servet kazanamaz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ