Mt. Gox alacaklılarının yaklaşık 140.000 BTC'yi alacağı tarihle ilgili birçok spekülasyondan sonra, yeni bir bildirim bunun Eylül ayının başlarında olacağını gösteriyor.

 Yeni Bildirim, Mt. Gox Alacaklılarının Gözden Geçirilen Ödeme Tarihlerini Ortaya Koyuyor

Mt. Gox alacaklılarının yaklaşık 140.000 BTC'yi alacağı tarihle ilgili birçok spekülasyondan sonra, yeni bir bildirim bunun Eylül ayının başlarında olacağını gösteriyor.

Bu yük, çoğu yatırımcının alacaklıların yüklerini alır almaz boşaltmalarını beklemesiyle piyasayı korkuttu.

Mt Gox mahkemesi tarafından atanan rehabilitasyon Mütevellisi Bay Nobuaki Kobayashi, daha fazla tasarruf yapmak için 15 Eylül'ü son tarih olarak belirledi ve 140.000BTC'den fazla geri ödemenin yıl sonundan önce tamamlanabileceğini öne sürdü.

Borsa web sitesinde Çarşamba günü yayınlanan bir duyuruya göre Kobayashi, Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından 16 Kasım 2021'de verilen bir “rehabilitasyon planı” emrini takiben geri ödeme yapmaya hazırlandığını kaydetti.  O sırada, Kısıtlama Referans Dönemi başlamadan önce ödeme ayrıntılarını göndermelerini, madeni paralarının transferini talep etmelerini veya başka herhangi bir düzenleme yapmalarını talep etmişti.

15 Eylül'den sonra, Mütevelli, rehabilitasyon taleplerini ele almayı ve güvenli ve güvenli geri ödemeleri sağlamak için Rehabilitasyon Talep Dosyalama Sistemi aracılığıyla talep transferi için başvuruları kabul etmeyi bırakacaktır.

“Atama vb. Kısıtlama Referans Döneminde Rehabilitasyon Mütevellisi, devralanlar ve rehabilitasyon alacaklarını devredenlerin Sisteme erişimini askıya almayı planlamaktadır.” Bay Kobayashi yazdı.

Sonuç olarak, rehabilitasyon alacaklıları Rehabilitasyon Planı kapsamında bir Geri Ödeme yöntemi seçemez veya alacaklı bilgilerini kaydedemez. Devreden tarafından halihazırda kaydedilmiş olan alacaklı bilgileri prensipte silinecektir.

Avukata göre, transfer taleplerinin yapılmasına ilişkin kısıtlama, rehabilitasyon taleplerinin güvenli ve güvenli bir şekilde geri ödenmesine müdahale edebilecek karışıklığı önleyecektir. Kapatma, rehabilitasyon sürecindeki daha fazla gecikmeyi de önleyecek ve potansiyel geri ödeme miktarının başka bir uzun süreli rehabilitasyon mücadelesini başlatabilecek Tokyo Hukuk İşleri Bürosu'na el konulmasını önleyecektir.

Alacaklılar ayrıca kısıtlama referans süresine müdahale etmemeleri konusunda uyarıldılar çünkü bu süre içinde meydana gelen herhangi bir zarar Mütevelli'ye yüklenmeyecekti.

Kobayashi, "Güvenli ve güvenli Geri Ödemeleri sağlamak ve beklenmeyen dezavantajlardan kaçınmak için Devir vb. sırasında rehabilitasyon taleplerini devretmekten kaçınmanızı rica ediyoruz. Kısıtlama Referans Dönemi" diye ekledi Kobayashi.

Henüz bir geri ödeme tarihi veya dönemi belirlenmemiş olsa da, en son bildirim, yıl sonuna veya Ocak ayının başına doğru yumuşak bir tarih öneriyor gibi görünüyor. Bu arada, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70'in üzerine düşerken, bazı kripto taraftarları, alacaklılar çantalarını boşaltmak için acele ederken Mt Gox geri ödemesinin kripto fiyatlarında daha fazla düşüşe neden olacağından endişe ediyor.

Geçen hafta, bu ay sözde bir geri ödeme nedeniyle gelen bir dökümün söylentileri kripto-twitter'da dönüyordu. Bununla birlikte, bazı Mt Gox alacaklıları, geri ödemelerle ilgili net bir tarihin henüz bildirilmediğini doğrulayarak bu iddiaları reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ