Kripto topluluğu Grayscale'in SEC ile devam eden davasının sonucunu beklerken, Genesis'in ana şirketi olan Digital Currency Group (DCG) - Grayscale'e benzer şekilde - bir başka önemli davada ön anlaşmaya vardı.

Yeni Bir Aşama! Kripto Para Platformu Anlaşmayı Duyurdu

Kripto topluluğu Grayscale'in SEC ile devam eden davasının sonucunu beklerken, Genesis'in ana şirketi olan Digital Currency Group (DCG) - Grayscale'e benzer şekilde - bir başka önemli davada ön anlaşmaya vardı. Bu gelişme, hem alacaklılar hem de daha geniş kripto para birimi ortamı için sonuçlar doğuruyor.

DCG'nin Genesis Alacaklıları ile Anlaşması

Digital Currency Group (DCG), iştiraki Genesis'in alacaklıları ile bir ön anlaşmaya vardığını duyurdu. Anlaşma, hem teminatsız müşteriler hem de diğer alacaklılar için ödeme düzenlemelerinin ana hatlarını çiziyor. Teminatsız müşteriler için ödemeler doların %70'i ile %9'u arasında belirlenirken, diğer müşteri ve alacaklı ödemeleri %65 ile %90 aralığında olacak.

Arka plan: Genesis'in Mücadeleleri ve İflası

Genesis, Kasım 2022'de FTX borsasının çöküşünün ardından önemli zorluklarla karşılaştı. FTX'in çöküşünden kaynaklanan serpinti Genesis'in kendi mali zorluklarına yol açtı ve nihayetinde şirketin iflasıyla sonuçlandı. FTX'in çöküşünün ardından Genesis faaliyetlerini durdurdu ve ardından Ocak ayı başında iflas başvurusunda bulundu. DCG bu konunun çözüme kavuşturulması için çalışmakta olup, kaydettiği ilerlemeyi Temmuz ayında yazdığı bir mektupla hissedarlara iletmiştir.

DCG'nin Kripto Ortamındaki Geniş Etkisi

DCG, Genesis ile olan ilişkisinin ötesinde Coindesk, Foundry ve Luno da dahil olmak üzere birçok kripto odaklı kuruluşun ana şirketi olarak hizmet vermektedir. Bu geniş etki, DCG'nin kripto para ekosistemindeki önemli bir oyuncu olarak rolünün altını çiziyor.

DCG ve Sektör için Önemli Bir An

Grayscale'in SEC ile devam eden davasını çevreleyen beklentinin ortasında, Digital Currency Group'un Genesis'in alacaklılarıyla prensipte anlaşması çok önemli bir ana işaret ediyor. DCG, iştirakinin iflas çözümünde yol alırken, eylemlerinin alacaklılar ve bir bütün olarak kripto para birimi ortamı üzerinde kalıcı etkileri olabilir. Kripto topluluğu Grayscale-SEC davasının çözümünü beklerken, DCG'nin Genesis'in durumunu ele almaya yönelik proaktif çabaları, sektörün sorumlu ve yapıcı eylemlere olan bağlılığını göstermektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ