Çalışma, Amerika Birleşik Devletleri'nin dört ülke arasında küresel kripto kullanımında en üst sırada olduğunu keşfetti.

Çalışma, Amerika Birleşik Devletleri'nin dört ülke arasında küresel kripto kullanımında en üst sırada olduğunu keşfetti.

Araştırma ayrıca, gelişmiş bir kripto ekonomisinin ve geniş bir ekonominin ABD'nin en üst sıralarında yer almasının nedeni olduğunu belirtiyor.

Kripto para birimleri için kullanım durumları, endüstrinin büyümesiyle doğru orantılı olarak büyümeye devam ediyor. Ancak düzenlemeler, sakinlerin kriptoları yatırım ve ödemeler gibi çeşitli işlevler için nasıl kullanacağını belirler. Yeni bir araştırma, Amerika Birleşik Devletleri'nin küresel olarak tüm ülkeler arasında kripto kullanımında en üst sırada olduğunu gösteriyor.

Merchant Machine tarafından yürütülen ve 22 Ağustos'ta yayınlanan araştırma, her ülkeye olası on puan üzerinden puan vermek için çeşitli faktörleri kullandı. Merchant Machine, ABD'ye 7,75 puan verirken, Ukrayna ve İngiltere 5,96 ve 5,79 puanla sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

Analizde kullanılan diğer faktörler arasında ülkedeki kripto sahiplerinin sayısı, kripto terimleri için aylık arama hacmi, Bitcoin (BTC) ATM'lerinin sayısı, merkezi olmayan finans için dünya çapında benimsenme endeksi  DeFi  ve işletme sayısı yer alıyor.

Kripto kullanımı olan ilk 10 ülke. Kaynak: Merchant Machine.

Araştırma, kriptoya en çok yatırım yapan ülkeleri bulmak için 50 ülkeden çeşitli metrikleri örnekledi.

ABD Neden Kripto Kullanımında En Üst Sırada Yer Alıyor?

Araştırmaya göre, ABD ekonomisinin büyüklüğü ve gelişmiş kripto ekonomisi, ABD'nin bu analizde ilk sıralarda yer almasının nedenleri. Şaşırtıcı olan, kişi başına GSYİH ve GSMH bazında Avrupa'nın en fakir ülkesi olan Ukrayna'nın kripto kullanımı olan ilk beş ülke arasında yer almasıdır. Bununla birlikte, çalışma, gelişmekte olan ekonomilerdeki genel kripto benimseme eğilimleri nedeniyle Ukrayna'nın bu en üst sıradaki ülkeler arasında yer aldığını belirtiyor.

Ukrayna'nın ilk beşte yer almasının bir başka nedeni de, nüfusunun büyük bir yüzdesinin yüzde 12.73 kripto para birimine sahip olmasıdır. Ukrayna gibi şiddetli ekonomik krizler yaşayan ülkeler, yerel para birimlerinde büyük bir devalüasyondan muzdariptir. Bu nedenle, sakinleri dijital varlıklara bir değer deposu olarak yatırım yapmaya başvururlar.

Bu nedenle, çalışma Nijerya'nın önümüzdeki üç yıl içinde dijital varlıkların en iyi sahipleri arasında yer alacağını öngörüyor. Araştırmacılar, ülkedeki mevcut kripto büyüme hızı azalmadıkça tüm Nijeryalı nüfusunun kripto kullanmaya başlayabileceğini belirtiyor. Son Google Trend arama istatistiklerinin, Nijerya'nın dünya çapında kriptoya en çok takıntılı olan ülke olduğunu gösterdiğini belirtmekte fayda var. Kripto pazarındaki mevcut düşüş koşulları göz önüne alındığında, bu dikkate değer bir başarıdır.

Bazı endüstri liderleri, kripto kışı kripto sürdürülebilirliği konusunda şüphe yaratsa da, yakında bir kripto piyasası rallisinin gerçekleşebileceğine inanıyor. Bu düşünce liderlerinden biri ve Bloomberg'in istihbarat emtia stratejisti Mike McGlone, bu yılın ikinci yarısında piyasanın kaderinin olumlu yönde değişeceğini tahmin ediyor. Her ülkenin kripto düzenlemesinin, kripto benimsemelerinde önemli farklılıklara neden olacağını unutmayın. Çoğu bölge, kripto pazarındaki mevcut düşüşün ardından kripto düzenlemesinin kurulmasını hızlandırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ