Yeni bir OIG denetimi, ele geçirilen dijital varlıkları yönetmek için hiçbir standart uygulama göstermiyor.

Yeni Bir Denetim Raporu, Ele Geçirilen Kriptoların ABD Polis Teşkilatı İle Güvenli Olmadığını Gösteriyor

Yeni bir OIG denetimi, ele geçirilen dijital varlıkları yönetmek için hiçbir standart uygulama göstermiyor. OIG, ele geçirilen kriptoları izlemenin en iyi yolu ile ilgili tavsiyelerde bulunur.

ABD Adalet Bakanlığı Genel Müfettişliği Ofisi (OIG) kısa süre önce ABD Polis Teşkilatı (USMS) tarafından ele geçirilen tüm kriptoların denetimini tamamladı. OIG, federal kurumun kripto ele geçirme ve yönetimine ilişkin politikalarını tamamen değiştirmesinin gerekli hale geldiğini keşfetti.

OIG Denetiminden Öne Çıkanlar

OIG denetimi, USMS'nin ele geçirilen kripto fonlarını depolamak için yeterli hükümler sağladığını ortaya koydu. Ancak USM'nin bu el konulan varlıkları izlemek için standart bir düzenleyici prosedürü yoktur. OIG, USMS'nin bu fonları izlemek için mevcut konsolide varlık izleme sistemi (CATS) yerine elektronik tablolar kullanmaya başvurduğunu keşfetti.

USMS, CATS aracını kullanamadı çünkü araç dijital varlık yönetimi için yükseltilmedi. Adalet Bakanlığı bu denetimi başlattı çünkü USMS, Haziran 2021'den bu yana kendi adına ele geçirilen kripto fonlarını yönetiyor.

OIG denetimi, kripto varlık dokümantasyonu ve yönetimi için uygun bir uygulama ortaya çıkarmadı. Denetim raporunun bir kısmı şöyledir;

El konulan dijital varlıklarla ilgili mevcut USMS yönetim politikaları bazı durumlarda yoktur veya yetersizdir. Yetersiz çünkü bu dijital varlık depolama, değerleme ve elden çıkarma konusunda çelişkili politikalar var.

OIG'nin Tavsiyeleri

Denetim sonucunun ardından OIG, USMS için yedi öneride bulundu. Birincisi, USMS bir mülk yönetimi aracı kullanmaya başlamalıdır. Bu araç, düzenleme geçmişinin kaydını tutar. Böylece hiç kimse stok kayıtlarını hileli amaçlarla düzenleyemez.

OIG ayrıca, USMS'nin kripto nöbetlerini takip ettiği mevcut yöntemlerin elden geçirilmesini önerdi. Bu önerinin bir kısmı, USMS'nin ele geçirilen kriptoları düzgün bir şekilde takip etmesini ve işlemesini sağlamak için CATS aracının yükseltilmesini içerir. Çok sayıda ondalık basamak eklenmesi, OIG denetim raporundaki bir diğer önemli öneriydi.

Bu, kesirli doğruluk sağlayacaktır. Ayrıca USMS'nin blok zinciri çatalları için doğru politikaları uygulayabilmesini sağlayacaktır. Ayrıca, USMS'nin, özellikle önemli USMS cüzdan anahtarları olmak üzere, ele geçirilen varlıklar üzerinde fiziksel kontrol uygulamasına yardımcı olacaktır.

Rapor, USMS'nin rapordaki tüm tavsiyeleri uygulamayı kabul ettiğini belirtiyor. Ardından, USMS, tüm bu önerileri uyguladıktan sonra raporu kapatacaktır. Haftalık Coinshares'in Digital Assets' Flows raporu, yatırımcıların yaklaşık 101,5 milyon dolar değerinde dijital varlık sattığını gösterdi.

Bu elden çıkarmalarda şahin bir para politikası olasılığı çok büyük bir etkendi. Fed'in kararı, Bitcoin'i kripto kışına itmede büyük bir faktör oldu. Yatırımcılar, Fed'in oranları daha önce tahmin edilenden daha fazla artıracağını tahmin ediyor.

Coinshares raporu ayrıca, Ether fonları için Yönetim altındaki toplam Varlıkların geçen Cuma, 10 Haziran 2022 itibariyle 8,7 milyar dolar olduğunu da ortaya koydu. Bu miktar, geçen Kasım ayında 23 milyar dolar olduğu için önemli bir düşüşü temsil ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ