Solana tabanlı yatırım ürünlerine girişler geçen hafta %388 gibi büyük bir artış gördü ve kurumsal yatırımcılar 13,2 milyon dolar değerinde SOL ürünü aldı.

Yeni Bir Ralli mi Geliyor? 2021

Altcoin riskine yönelik kurumsal talep, kripto yatırım ürünlerinde kilitli sermayenin %35'lik rekorunu temsil eden altcoin pazar payı ile rekor seviyelere yükseldi.

CoinShares'in 7 Eylül Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerine yapılan girişlerin yaklaşık %40'ı altcoinleri takip eden araçlara tahsis edildi.

Sektörün art arda üçüncü hafta girişini işaretlemek için 30 Ağustos ve 3 Eylül arasında kripto yatırım ürünlerine 97,8 milyon dolar yatırım yapılırken, altcoin ürünlerine 38,9 milyon dolar yatırım yapıldı.

Geçtiğimiz hafta aynı zamanda kurumsal kripto yatırımlarında önemli bir artış gördü ve önceki iki hafta sırasıyla 24 milyon dolar ve 21 milyon dolarlık giriş kaydetti.

Kurumsal kripto yatırım ürünlerine yatırılan sermayenin yaklaşık %35'i şu anda Bitcoin dışındaki varlıkları takip eden araçlarda kilitli durumda ve bu, metriğin Mayıs ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinin yeniden test edilmesini içeriyor.

Ethereum (ETH) izleme ürünleri, altcoin paketine arka arkaya ikinci hafta liderlik etti ve önceki haftanın 17,2 milyon dolarından yüzde 16,2 düşüşle 14.4 milyon dolarlık giriş kaydetti.

Solana (SOL) bazlı ürünler için haftalık girişlerde %388 gibi büyük bir artış oldu ve SOL ürünleri 13,2 milyon doları emdi. Bu, aynı dönemde SOL fiyatının %37 artmasıyla aynı zamana denk geldi.

CoinShares, şimdiye kadar 2021'in tamamında SOL enstrümanlarına 25 milyon dolar yatırım yapılarak Solana ürünlerine girişlerin geçen hafta yılın başından bugüne (YTD) iki katına çıktığını vurguladı. SOL tabanlı ürünler artık yönetim altındaki toplam varlıklarda (AUM) 44 milyon doları temsil ediyor.

Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) tabanlı fonlar da sırasıyla 6,5 milyon dolar ve 2,7 milyon dolarlık kayda değer girişler gördü.

Bitcoin (BTC) yatırım ürünleri, hafta boyunca 58,9 milyon dolarlık girişin tadını çıkardıktan sonra, herhangi bir dijital varlık ürünü için kaydedilen en uzun rekor olan sekiz haftalık bir çıkış trendini yakaladı. Momentumdaki yükselişe rağmen, BTC yatırım ürünleri son 17 haftanın 14'ünde çıkış kaydetti.

CoinShares tahminlerine göre, kurumsal varlık yöneticileri şu anda toplam 62.5 milyar dolarlık bir toplam AUM'u temsil ediyor – Mayıs ortasında kaydedilen 66 milyar dolarlık rekor seviyeye yaklaşıyor.

Üst düzey kurumsal varlık yöneticisi Grayscale, 46.2 milyar $ ile sektörün toplam AUM'sinin %73'ünü temsil ederek rekabette hakim olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ