Kripto para avcıları kavramını duyunca açıkçası yeni bir dolandırıcılık faaliyeti mi diyerek endişe duydum.

Kripto para avcıları kavramını duyunca açıkçası yeni bir dolandırıcılık faaliyeti mi diyerek endişe duydum. Ancak gerçek çok farklıydı. Kripto para avcıları kayıp Bitcoin’leri bulmak için çaba gösteren insanlardan oluşuyor.

Şu anda dolaşımda 18,9 milyona yaklaşan Bitcoin var. Ancak bunların 3,7 milyonu sahipleri tarafından kaybedilmiş durumda. Peki bu kaybedilen Bitcoin’lere ulaşılabiliyor mu?

Chris Brooks ve Charlie Brooks, Baba-oğul kripto para avcıları. Chris ve Charlie Brook yüzbinlerce kullanıcı adı ve şifre kombinasyonu kullanan programlar ile kayıp Bitcoin’lerin yüzde 2,5’ini yani dolar olarak ifade edersek 3,9 milyar doları bulabileceklerini vurguluyorlar.

Baba-oğul Amerika’nın Illıonis eyaletinde yaşayan ve Rhonda Kampert’in 2013 yılında aldığı ancak Bitcoin cüzdanına girmek için bazı bilgileri eksik bırakması nedeniyle ulaşamadığı Bitcoin’lere ulaştılar.

Kampert, aylarca bunun için uğraştığını ancak başaramadığını ifade ederek Brooks’un yardımıyla artık 170 bin dolar değerindeki Bitcoin’lerine ulaştığını vurguluyor.

Brooks’ların faaliyeti gerçekten de takdire şayan. Brooks’lar geçen yıl milyonlarca dolar değerinde Bitcoin’i kurtardıklarını söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ