Bu tüccar, Bitcoin (BTC) fiyatının bu yıl yine 10.000 doların üzerine çıkma olasılığını göz ardı etmiyor, ancak boğaların sabırlı olması gerekiyor.

Yeni Birikim Aşamasından Sonra Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Seviyelere Gelebilir

Bu tüccar, Bitcoin (BTC) fiyatının bu yıl yine 10.000 doların üzerine çıkma olasılığını göz ardı etmiyor, ancak boğaların sabırlı olması gerekiyor.

Bitcoin'in (BTC) 8.000 dolar seviyesini geri kazanmak için büyük zaman harcadığı göz önüne alındığında, birçok tüccar daha fazla olumsuz baskı bekliyor.

Bununla birlikte, Benjamin Blunts, önde gelen kripto para biriminin bir sonraki rallisine 10.000 $ 'a başlamadan önce mevcut seviyenin Bitcoin için yerel bir taban görevi görebileceğini düşünüyor.

Sıkıcı Bir Ay İçin Hazırlanın

Blunts, karşılaştırmalı kripto para biriminin yan fiyat hareketleriyle birlikte yeni bir birikim aşamasına girdiğini düşünüyor. Bu yo-yo pazarından iki ay sonra, tüccar BTC'nin Mayıs ayında, bu yılın en çok beklenen olayı yarıya indirecek olan ikna edici bir kopuş gerçekleştirmesini bekliyor.

Geçen yıl, Bitcoin Mayıs ayında yüzde 60'tan fazla yükseldi ve Haziran ayında bu kazançları artırdı ve 2019'un en yüksek seviyesi olan 13.888 dolara ulaştı. Ardından, ralli bir duraklama düğmesine bastı ve kripto kralı, bir dizi düşük yüksekler oluşturduktan sonra dördüncü çeyrekte ağrılı bir yüzde 50 düzeltmeye katlandı.

Blunts'un analizi, diğer bazı yükseliş fiyatı tahminleriyle aynı doğrultuda. Özellikle, stok-akış modeli yaratıcısı PlanB, BTC'nin arz düşüşünün ardından 10.000 doların üzerinde kalacağını öngördü. Binance CEO'su Changpeng Zhao, en iyi kripto para biriminin uzun süre dört haneli alanda kalmasını beklemiyor.

 Bununla birlikte, bu yarılanam, ekipmanlarını artırmaya devam eden madenciler için büyük bir bahis. Eğer işler güneye giderse ve teslim olmaya başlarlarsa, bu büyük bir ayı piyasasına yol açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ