Dolandırıcılar, Bitcoin'de (BTC) ödeme almazlarsa önemsiz trafiğe sahip web sitelerini bombalamakla tehdit ediyorlar

Yeni Bitcoin (BTC) Dolandırıcıları Web Sitesi Sahiplerini Hedefliyor

Dolandırıcılar, Bitcoin'de (BTC) ödeme almazlarsa önemsiz trafiğe sahip web sitelerini bombalamakla tehdit ediyorlar

KrebsOnSecurity'ye göre, web sitesi sahipleri büyük miktarda spam trafiği ile saldırmak ve Google'ın reklam platformu AdSense'i hesaplarını askıya almakla tehdit eden gaspçılardan e-posta alıyorlar. İstenmeyen tıklamalar fırtınasından kaçınmak isteyenler Bitcoin'de (BTC) ödeme yapmak zorunda.

Durmayacaklar

Yüzde 100 hemen çıkma oranıyla AdSense, kısa sürede üretilen trafiği tespit eder ve web sitesinin reklam gelirini azaltır. Bu kısıtlama kaldırılabilirken, dolandırıcılar ikinci tur için geri dönme sözü veriyor.

Temel olarak, nihai hedefleri, AdSense'i web yöneticilerinin hesaplarını kalıcı olarak yasaklamak ve para kazanmalarını önlemek.

Bu kabusu durdurmak için, gaspçılara e-postalarında yer alan bir adrese 5,000 $ değerinde BTC göndermesi gerekir.

Boş tehditlerden daha fazlası

Tıpkı diğer Bitcoin gasp dolandırıcılıklarında olduğu gibi, bunlar sadece web sitesi sahiplerini korkutmak için kullanılan boş tehditler olabilir. Ancak, bir kurban şüpheli trafikte bir artış olduğunu fark etti.

Google, 'sabotaj' girişimlerini tespit etmek ve başarılı olmalarını önlemek için zaten uygun önlemler aldıklarını açıkladı.

 Şirket, yaptığı açıklamada, "Yayıncıları, web mülklerine geçersiz trafik çekeceklerini belirten taraflarla herhangi bir iletişim veya diğer işlemden kopmaları için teşvik ediyoruz." diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ