Tradehorn, Yüksek Mahkeme Rezerv Bankası'nın yasağını kaldırmasının ardından Hindistan'da bir kripto para borsası başlatmak için son girişim oldu.

Yeni Borsa Dalgası Lansmanıyla Hindistan’da Kripto Baharı

Tradehorn, Yüksek Mahkeme Rezerv Bankası'nın yasağını kaldırmasının ardından Hindistan'da bir kripto para borsası başlatmak için son girişim oldu.

Hindistan Merkez Bankası'nın (RBI) kripto yasağının kaldırılması, Hindistan'da başlatılan borsalarda bir patlama yarattı ve güçlü bir yerel endüstrinin büyümesinin milletvekillerini Hindistan'ın izin veren düzenleyici cihazlarını korumaya teşvik edeceğini umuyor.

Mart ayında, Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası'nın (RBI) sanal para birimleriyle faaliyet gösteren işletmelere bankacılık hizmeti sağlayan finansal kuruluşlara yönelik yasağı yürürlükten kaldırmış ve Hindistan'ın kripto para şirketlerini meşrulaştırmıştır.

Son haftalarda, Hintli girişim Tradehorn piyasaya sürülen en son yurt içi borsa oldu, yerel türev platformu Delta Exchange, operasyonları genişletmek için New York merkezli CoinFund'dan stratejik fon sağladığını ve yeni fiat-kripto borsası BitPolo da yayınladı.

 RBI yasağının kaldırılması, OKEx ve Binance gibi en iyi borsalarla Hint rupi için fiat ağ geçitleri başlatan ve yerel ticaret platformlarıyla ortaklık yapan küresel oyuncuların ilk kez Hindistan piyasasına girmesine neden oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ