Yeni bir Dynata anketine göre, Britanyalı erkek Y kuşağı, Birleşik Krallık'ta kriptonun benimsenmesine hükmediyor.

Yeni bir Dynata anketine göre, Britanyalı erkek Y kuşağı, Birleşik Krallık'ta kriptonun benimsenmesine hükmediyor. İngiliz Y kuşağının beşte birinden fazlası bir tür kriptoya yatırım yaptı veya satın aldı.Ayrıca kripto para biriminde maaş alma konusunda artan bir talep var.

Yeni Dynata Raporu, İngiliz Millennial Erkeklerinin En Büyük Kripto Benimsici Olduğunu Söyledi

11 ülkede 11.000'den fazla yanıtla, Dynata'dan gelen yeni veriler, İngiliz bin yıllık erkeklerinin ülkenin en büyük kripto para birimini benimseyenleri olduğunu ortaya koydu.

Bu yıl küresel tüketici eğilimleri raporuyla birlikte yürütülen Dynata anketi, Birleşik Krallık erkek bin yıllıklarının beşte birinden fazlasının ya satın aldığını ya da bir tür kripto para birimine yatırım yaptığını ortaya koydu. 24 yaş ve altındaki Gen-Z erkeklerin yüzde otuz dördü (%34) kripto para birimine yatırım yaparken, Gen-Z kadınlarının %26'sı bazı dijital varlık sınıflarına yatırım yaptı.

Neden Bu Kadar Çekici?

Şu anda, 25 ila 49 yaşları arasındaki İngiliz erkekler, her yaştan ve cinsiyetten kripto yatırımcılarını geride bırakan bu demografik, küresel ortalama %46'ya kıyasla kriptoda daha aktif yatırımcılar. Peki, İngiliz erkekler kriptolarını tam olarak neye harcıyor?

Hediye Kartları. Ankete göre, kripto kullanıcılarının %41'i kripto paralarını bir hediye kartı satın almak için kullanırken, tüm İngilizlerin %15'i kriptolarıyla “bir şey” satın aldıklarını belirtiyor.

Kripto sahipliğini gelire göre ayıran başka bir ankette, ankete katılan Britanyalıların %40'ı 200.000 £ üzerinde bir gelire sahip olduklarını, %18'i ise 100.000 ila 200.000 £ arasında bir gelire sahip olduklarını ortaya koydu.

Kriptoda Maaş Almaya Daha Fazla İlgi

Analistlerin çoğu, maaşlarını yalnızca kendi ülkelerinin yerel para biriminden almak yerine kripto parayla alma seçenekleri gerçeğe dönüştüğünde, kripto para biriminin benimsenmesinde daha da büyük bir artış göreceğimize inanıyor. Halihazırda bu tür olasılıklara güçlü bir ilgi duyan İngiliz bin yıllık erkeklerin %65'i kriptodan maaş almakla ilgileneceklerini söyledi.

Perakendeciler tarafından yavaş benimsenmesine rağmen, Çinli işçilerin %34'ü maaşlarını kriptoda almakla ilgilendiklerini ifade etti ve ABD'li işçilerin %37'si bu düşünceyi takip etti. Kanada'ya gelince, çalışanların yaklaşık %32'si maaşlarını kripto para biriminde de almakla ilgilendiklerini belirtti.

Gerçekten de, kriptonun oynaklığı perakendeciler tarafından benimsenme oranını yavaşlattı, burada fiat hala Birleşik Krallık ve diğer ülkelerde mal ve hizmetler için tercih edilen ödeme yöntemidir.

NFT'lerin popülaritesinin artmasıyla birlikte, Gen-Z'nin %71'i, Y kuşağının %68'i ve Gen-X'in %35'i, bu yeni dijital sanat biçimine yatırım yapmaya ilgi gösterirken, bu oran iki yaş arasındakilerin yalnızca yüzde sekiziydi.

ABD Y Kuşağı da Artan Popülariteye Katkıda Bulunuyor

Bankrate tarafından 2021 yılının ortalarında yapılan bir ankete göre, ABD'deki Y kuşağının yaklaşık yarısı kripto paralara sahip olmaktan memnun.

Bir Civic Science anketine göre, Amerikalıların yüzde dördü kripto kazançlarını netleştirdikten sonra düşük gelirli işlerinden ayrıldı.

Haziran 2021'de CNBC ve Spectrum Group tarafından yapılan ortak bir araştırma, Y kuşağının yüzde 47'sinin servet portföylerinin en az yüzde 25'ini kriptoya ayırdığını ortaya koydu. Katılımcılar, kolay ticaret yapmanın ve yüksek büyüme potansiyeline sahip olmanın yatırım yapmanın başlıca nedenleri arasında olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ