Dogecoin, Elon Musk'ın sürdürülebilirliği artırmak için Doge geliştiricileri ile yaptığı işbirliğinin ardından karbon emisyonlarını %25 oranında azaltıyor.

Yeni Elon Musk İşbirliği Sayesinde Dogecoin Karbon Emisyonları %25 Azaldı – DOGE Fiyatını Artıracak Mı?

Dogecoin, Elon Musk'ın sürdürülebilirliği artırmak için Doge geliştiricileri ile yaptığı işbirliğinin ardından karbon emisyonlarını %25 oranında azaltıyor.
Kripto yatırımcıları sürdürülebilir enerjiye öncelik verdiğinden, Dogecoin'in fiyatının gelecekte olumlu tepki vermesi kaçınılmazdır.

Yakın tarihli bir rapor, popüler memecoin Dogecoin'in (Doge), karbon emisyonlarını önemli ölçüde azaltan birkaç kripto para biriminden biri olarak ortaya çıktığını ortaya koydu.

Forexsuggest'in verilerine göre Dogecoin, 2022'de karbon ayak izini %25 oranında azaltmayı başardı. Tüm krediler, aynı zamanda yıllardır iyi bilinen bir Dogecoin savunucusu olan Tesla'nın CEO'su Elon Musk'a aittir.

Farklı durumlarda Dogecoin'i piyasanın en umut verici varlıklarından biri olarak damgalayan Musk, Dogecoin'i 2021'de bilinen daha "işlem verimli" bir varlık haline getirme planlarını yaparken işleri bir adım öteye taşıdı.

Yeni uygulanan iyileştirmeler sayesinde, Dogecoin artık piyasadaki en verimli blok zincirlerinden biri. Veriler ayrıca 2021'de salınan emisyonların toplam 1.423 olduğunu, ancak daha sonra 2022 itibariyle 1.063'e düştüğünü ortaya koydu. Önümüzdeki yıllarda Dogecoin Blockchain'in karbon emisyonlarında daha yüksek bir düşüş kaydettiğini görmeye devam edebiliriz.

Özellikle, Ethereum ve Bitcoin Cash de karbon emisyonlarında sırasıyla yüzde -100 ve yüzde -90 düşüş gördü. Bitcoin, Cardano, Ripple ve Litecoin gibi diğer zincirler ise CO2 emisyonlarında toplam %187'lik bir artış gördü.

Dogecoin'in Azaltılmış Karbon Ayak İzleri Bir Fiyat Rallisine Yol Açacak Mı?

2021'de yapılan bir ankete göre, yatırımcıların %49'u, yüksek karbon emisyon seviyeleri nedeniyle Bitcoin'in çevre üzerindeki etkisinden etkilendiğini iddia etti.

Anket, Elon Musk'ın Tesla'nın enerji endişeleri nedeniyle bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin'i askıya aldığını açıklamasından kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Musk daha sonra işlemleri gerçekleştirmek için daha sürdürülebilir bir seçenek olarak Dogecoin'i onaylayacaktı. “Günlük işlemler gibi Dogecoin ile yaptığınız toplam işlem akışının potansiyeli Bitcoin'den çok daha yüksek.” Musk, 2021'de tekrar belirtti.

Dogecoin'in yüzde 25 oranında azalan karbon ayak izi ve aynı zamanda önümüzdeki yıllarda sürekli düşüşe hazır olması ile Dogecoin, temiz enerjiye öncelik veren yatırımcılar için kendisini daha cazip bir seçenek olarak sunuyor.

Bu nedenle benimsemenin artabileceği göz önüne alındığında, Dogecoin'in fiyatı gelecekte olumlu etkilenebilir.

Ayrıca Dogecoin'in Twitter'a entegre edilen ilk kripto para birimi yöntemlerinden biri olabileceğini belirtmekte fayda var.

Musk, Twitter'ı satın aldıktan kısa bir süre sonra Twitter'ın CEO'luğundan istifa edeceğini açıklasa da, gelecekte kripto para birimlerinin platformda kabul edilebileceğini açıkladı. Musk, Dogecoin'de yükselişini sürdürürken, memecoin'in Twitter'da çıkış yapma olasılığı hala yüksek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ