Aptos, bir hafta içinde %130'dan fazla toplanarak Ethereum ve Solana'nın ilgi odağını ele geçirdi.

Yeni Ethereum ve Solana Rakibi 7 Günde %130 Arttı – Bu, Hayatınızın Yatırım Fırsatı Mı?

Aptos, bir hafta içinde %130'dan fazla toplanarak Ethereum ve Solana'nın ilgi odağını ele geçirdi.
Aptos'un yerel token'ı APT piyasaya sürüldüğü aylarda, piyasadaki bazı popüler cüzdanlardan ve kripto borsalarından destek aldı.

Altcoin'ler, bu haftanın başlarında son kripto piyasası geri dönüşü sırasında harika vakit geçiriyor. Haftalık grafikte Ethereum (ETH) %18'lik güçlü bir kazanç elde ederken, Solana (SOL) son yedi gün içinde şaşırtıcı bir şekilde %46 arttı.

Bununla birlikte, hem ETH hem de SOL'den daha iyi performans gösteren bir altcoin, haftalık grafikte %109 gibi büyük bir artış gösteren Aptos (APT). Ayrıca Aptos altcoin projesi, hem Ethereum hem de Solana'ya rakip bir akıllı sözleşme platformudur.

Basın tarihi itibariyle, APT belirteci şu anda 8,07 $ fiyat ve 1,049 milyar $ piyasa değerinden işlem görüyor. Aptos blockchain ağı, başlangıçta Meta'nın artık terkedilmiş kripto projesi Diem tarafından geliştirilen Move adlı bir programlama dili kullanıyor.

Diem'in eski yöneticileri tarafından oluşturulan Aptos, Diem'in kitlelerin erişebileceği hızlı ve ölçeklenebilir bir blok zinciri oluşturma konusundaki orijinal hedefini ilerletmeyi amaçlıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, APT rallisi, kripto alanındaki genel sıçramanın ortasında geliyor. Öte yandan, Aptos ekosistemi de çeşitli projeler ve ortaya çıkan kilometre taşları ile dolup taşmaktadır.

Ayrıca, Aptos blok zinciri, Solana ağı kripto borsası FTX'in çöküşünün ardından büyük bir sorunla karşı karşıya kaldığı için ilgi odağı haline geldi. Aptos'un lansmanı tam da o sıralarda geldi ve erken ilgi kazanmayı kolaylaştırdı.

Aptos'un piyasaya sürülmesiyle, NFT tüccarları bile Solana'dan Aptos'a taşınmaya başladı. Aptos'un NFT pazarı olan Topaz, lansmanından sonraki birkaç hafta içinde milyonlarca dolar topladı. Aptos'un yerel tokeni olan APT, Binance, Digifinex ve Coinbase Exchange gibi bazı popüler kripto para borsalarında alım satım için kullanılabilir.

Aptos'un APT Jetonlarına Artan Destek

Aptos'un yerel kripto para birimi olan APT, lansmanından sonraki birkaç ay içinde artan bir destek görüyor. Dünya çapında 3 milyon müşteriye sahip, kendi kendine barındırılan bir kripto cüzdanı olan Atomic Wallet, yakın zamanda APT token sahiplerine desteğini duyurdu.

Benzer şekilde, Ethereum tabanlı CryptoKitties geliştiricileri tarafından oluşturulan bir blockchain ağı olan Flow, Aptos yöneticileri tarafından oluşturulan kodlama protokolü Jolteon'u uyguladı. 2023 yılı başlamadan önce Aptos'un kurucu ortağı ve CEO'su Mo Shaikh, bu yılın Solana rakibine önemli bir gelişme getireceğini söyledi. Ekledi:

Yalnızca Move gibi şeylerden değil, aynı zamanda paralel işlem işlemeden de yararlanan, yakında kullanıma sunulacak olan gerçekten harika DeFi öğeleri var. Biliyorsunuz, merkezi limit emir defterleri, AMM'ler (otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılar), DEX'ler (merkezi olmayan borsalar)  bunların hepsi Aptos'a göz kulak olmak için gerçekten harika şeyler olacak. Bu, önceki nesil blok zincirinde gördüğümüz her şeye göre yenilikte adım değişiklikleri olacaktır. Bu yüzden hepsini dört gözle bekliyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ