FTX'in yeniden başlatılması zaman alabilir ve uluslararası sahnede itibar zaten zedelenmiş olduğundan alacaklıların sahip olamayabilir.

Yeni FTX CEO

FTX'in yeniden başlatılması zaman alabilir ve uluslararası sahnede itibar zaten zedelenmiş olduğundan alacaklıların sahip olamayabilir.
FTX'in çöküşü, BlockFi, Gemini'nin Kazanma Programı ve DCG'nin 11. bölüm kapsamında iflas başvurusunda bulunan Genesis Trading dahil olmak üzere diğer kripto şirketlerinin çöküşünü körükledi.

Yeni FTX CEO'su John J. Ray III, müşterilerin ve alacaklıların sermayelerini geri ödemek için çalışırken kripto para borsasını yeniden başlatmayı düşünüyor. WSJ tarafından hazırlanan bir rapora göre Ray, konuyu araştırmak için bir görev gücü oluşturdu. Ayrıca Ray, şirketin tüm varlıkları tasfiye etmektense yeniden başlatarak daha fazla değer kazanabileceğine inanıyor. Özellikle, FTX, Solana'daki (SOL) 700 milyon doların üzerinde olmak üzere yaklaşık 5 milyar dolar değerindeki varlıkları geri aldı.

Ancak Ray, birkaç FTX cüzdanının kaybolduğuna ve asla kurtarılamayacağına inanıyor, bu da müşterileri bir bütün haline getirmek için yeniden başlatma sürecini bir ihtiyaç haline getiriyor. SBF, savunmasında FTX US'nin iflas başvurusunda bulunmadan önce bile ödeme gücüne sahip olduğunu iddia etti.

…Bu nedenle, FTX US, müşteri bakiyelerini karşılamak için gerekli olanın yanı sıra en az 111 milyon $ ve muhtemelen yaklaşık 400 milyon $ fazla nakde sahipti,

SBF yakın tarihli bir gönderide belirtti.

Çirkin iddialar FTX müşterilerinin ve alacaklılarının, özellikle de kısa süre içinde tazminat alma konusunda en az alaycılığa sahip küresel kripto yatırımcılarının pahasına geliyor. Dahası, iflas başvurusunda bulunmadan saatler önce FTX bilgisayar korsanlarının neden olduğu 415 milyon doların üzerinde bir boşluk var.

Özellikle SBF, Sullivan & Cromwell'in (S&C) bazı yanıltıcı bilgiler verdiğini iddia eden FTX varlıklarıyla ilgili hikayeyi kendi tarafına aktardı.

En son kripto haberleri için bizi takip edin!


Bununla birlikte, FTX'in yeniden başlatılması, uluslararası sahnede itibar zaten zedelenmiş olduğundan, alacaklıların sahip olamayacağı kadar zaman alabilir. Ayrıca, Coinbase ve Binance gibi diğer büyük borsalar yakın piyasayı iyi idare ederken, az sayıda kripto tüccarı FTX kullanma riskini alabilirdi.

FTX'i Yeniden Başlatmak Kripto Ayı Piyasasını Bastırabilir
FTX'in çöküşü, 11. bölüm uyarınca iflas başvurusunda bulunan BlockFi, Gemini'nin Kazanç Programı ve DCG'nin Genesis Trading'i de dahil olmak üzere diğer kripto şirketlerinin çöküşünü ateşledi. asla tam olarak dağılmaz.

FTX yetkilileri kripto borsasını yeniden başlatmaya karar verirse, Bitcoin pazarına olan güven önemli ölçüde artabilir. Ayrıca, şu anda FTX'i kripto pazarına yönlendiren ABD yetkililerinden olumlu bir eğilim olacaktır.

Bitcoin fiyatı, balinalardan gelen büyük nakit akışının ardından geçen hafta FTX öncesi seviyelerde işlem yapmayı başardı. En son kripto fiyat kehanetlerimize göre, Bitcoin bugün 20 Ocak 2023 Cuma günü, son iki haftada yüzde 25 artışla, şaşırtıcı bir şekilde 21.000 $'dan işlem görüyor.

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu da altcoin pompasının ardından geçen hafta 1 trilyon dolar seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, FTX yetkilileri alacaklılara geri ödeme yapmak için yaklaşık 5 milyar doları boşaltmaya hazırlanırken bir düzeltme olasılığı beliriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ