Bitcoin'in kısa konsolidasyon dönemi, belirli altcoinlerin daha yüksek ralli yapması için bir yol açtı.

Bitcoin'in kısa konsolidasyon dönemi, belirli altcoinlerin daha yüksek ralli yapması için bir yol açtı.

Bitcoin (BTC) fiyatı henüz 40.000 $ seviyesine yeniden gelemedi ve yükseliş trendinin hızlı bir şekilde yeniden başlamasını bekleyen traderlar, son geri çekilme nedeniyle hazırlıksız yakalanmış olabilir. Bu, son 24 saat içinde yaklaşık 500 milyon dolar değerinde kripto para vadeli işlem pozisyonlarının tasfiye edilmesine yol açabilirdi.

Aşırı kaldıraçlı pozisyonlar, yükseliş trendi sırasında gerekli cephaneyi sağlar, ancak trend bir bükülme noktasına ulaştığında bir sorumluluk haline gelir.

Piyasalar düştüğünde, kaldıraçlı longpozisyonlar hızla kayba dönüşerek komisyonculardan teminat çağrılarına neden olur. Teminat gereksinimleri karşılanmadığında, komisyoncular pozisyonları piyasa fiyatından terk ederek keskin bir düşüşe yol açar.

Bu nedenle, son birkaç gün içinde kaldıraçlı Bitcoin pozisyonlarında bir düşüşe işaret eden veriler, kademeli likidasyon riskini azalttığı için olumlu bir işarettir.Piyasalar aşırı kaldırılmadığında keskin bir düşüş genellikle önlenirken, daha yüksek seviyeleri korumak için sürekli satın alma gereklidir. Bu olmazsa, fiyat kademeli olarak düzelmeye devam eder.

Grayscale Investments, geçtiğimiz birkaç ay içinde en büyük alıcılardan biri oldu, ancak şimdi yeni bir rakibi olan Osprey Funds, 15 Ocak'ta borsa dışı piyasada OBTC borsa kodu ile fiyat vermeye başladı. Firma, Grayscale ile karşılaştırıldığında rekabetçi bir yönetim ücreti yapısı sunuyor.

Bu, kripto piyasaları için olumlu bir işaret çünkü her iki firma da kurumsal yatırımcıları çekerse, satın alma yeniden başlayabilir ve Bitcoin yeni zirveleri takip etmek için rotayı tersine çevirebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ