Yeterli doğrulayıcı sayısına ulaştıktan sonra, 1 Aralık Salı günü TSİ 15.00’te Ethereum 2.0’ın ilk bloğu onaylandı.

Yeni Haftada Bitcoin ve Kripto Paralardan Beklentiler - Önemli Gelişmeler

Ethereum 2.0’da 1.000.000’a Ulaşıldı

Yeterli doğrulayıcı sayısına ulaştıktan sonra, 1 Aralık Salı günü TSİ 15.00’te Ethereum 2.0’ın ilk bloğu onaylandı. Genesis bloğunu onaylamak için yaklaşık 20 bin doğrulayıcı hazır şekilde ağda bulundu. Genesis blok sorunsuz bir şekilde onaylandı ve Beacon chain ağında Proof of Stake mutabakat yöntemi ile doğrulayıcılar çalışmaya başladı. Bu süreçten sonra da kilitlenen ETH miktarı artmaya devam ediyor. Kontrat adresine kilitlenen ETH miktarı, 4 Aralık tarihinde 1.000.000’u geçti. Yaklaşık 525 bin ETH ihtiyacı bulunan ağda kilitli ETH miktarı doluluk oranı %190’ları aşmış durumda ve her geçen gün artmaya devam ediyor.

PayPal Ceo’su Dan Schulman : Şimdi Kriptopara Zamanı

PayPal CEO’su Dan Schulman, katıldığı zirvede Bitcoin ve kriptoparalarla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Zirvede açılış konuşmasını yapan Schulman, Bitcoin ve kripto paralar hakkında oldukça olumlu düşündüğünü ve Bitcoin’in artık ana akım olma zamanının geldiğini dile getirdi. Ayrıca PayPal’ın planlarından da bahseden Schulman, “PayPal olarak 2021’in ilk aylarında kriptopara operasyonlarımızı daha da genişletmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı. Ünlü CEO ayrıca PayPal’ın kriptopara sektöründe olmaktan emin ve mutlu olduğunu dile getirerek çalışmalarının devam edeceğini bildirdi. Konuşmasında pandemi döneminin, insanların para ve ödeme alışkanlıklarını nasıl değiştirdiğine dikkat çeken Schulman, pandemi sonrası dijital paraların ve temassız ödemelerin artması ile kriptopara sektörünün de öneminin daha fazla anlaşıldığını dile getirdi.

MicroStrategy Bitcoin Almaktan Vazgeçmiyor

2020 yılı kurumsal yatırımcıların Bitcoin iştahının kabardığı bir yıl oldu. MicroStrategy, Square, Galaxy Digital, Grayscale gibi dev şirketler ilk kez Bitcoin aldı ya da sahip oldukları kriptopara hazinelerini artırdı. Daha önce Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu Square Inc, 50 Milyon dolarlık alım gerçekleştirmişti. Bu kez de MicroStrategy rekor seviyelere ulaşan Bitcoin’i 19.400 Dolar seviyesinden tekrar kasasına koydu. 19.400 dolardan 2.574 Bitcoin aldığını belirten MicroStrategy bu işlem için 50 milyon dolar ödedi. İşlem sonucunda ise MicroStrategy’nin kasasında toplam 40.824 Bitcoin oldu.

Bitexen Spark Token Airdrop’unu Destekliyor

Bitexen, 12 Aralık’ta gerçekleşecek olan XRP fork’unu destekleyecek. XRP yatırımcıları bu hizmetten faydalanarak kendi paylarına düşen miktarda Spark token (FLR) alabilecekler. Bu amaçla Bitexen'de XRP yatırma ve çekme işlemleri 11 Aralık 2020 tarihinde saat 12.00 itibariyle durdurulacaktır. Ardından 12 Aralık 2020, saat 03.00'de Bitexen kullanıcıları tarafından tutulan bütün XRP bakiyelerinin anlık ekran görüntüsü alınacaktır.Anlık bakiye kaydı işlemi tamamlandıktan sonra yatırma ve çekme işlemleri yeniden kullanıcılara açılacaktır. Airdrop anında XRP alım satım işlemleri etkilenmeyecektir.

Teknik Gelişmeler:

 • Matic Network, Anrkey X ile işbirliği gerçekleştiriyor.
 • IoTeX, IoT cihazlarından doğrulanabilir, gerçek zamanlı verileri geliştiricilere sunan TruStream’i tanıttı.
 • Matic Network ile MyWish Platformu entegre oldu.
 • Ethereum 2.0’ın İlk Bloğu onaylandı.
 • Ankr Network ve NULS stratejik ortaklık gerçekleştiriyor.
 • Syscoin ve Trust Token sabit koinler için bir araya geliyor.

Gelecek Haftanın Etkinlikleri

 • Zilliqa (ZIL)  : Zilliqa, ZILHIVE demo günü.

 • Dusk (DUSK) : Dusk CryptoBenelux’un sahipliğini yaptığı bir “Her şey sor” etkinliği gerçekleştirecek.

 • Matic Network (MATIC) :  Popüler merkezi olmayan şehir kurma oyunu MegaCryptoPolis Matic ana ağına gelecek.

 • Ripple (XRP) : Spark Token dağıtımı gerçekleştirilecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ