Bitcoin 16.000 $ 'a kadar yenilenmiş bir yükselişe hazırlanırken belirli altcoinler yükseliyor.

Yeni Haftada Bitcoin ve Kripto Paralardan Beklentiler

Bitcoin 16.000 $ 'a kadar yenilenmiş bir yükselişe hazırlanırken belirli altcoinler yükseliyor. Bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatı neredeyse son iki üç yılın en yüksek seviyesi olan 16.000 $'a ulaştı ve efsanevi yatırımcı Bill Miller CNBC'ye, arz ve talep yasasının BTC'yi desteklediğini söyledi.

Arz yılda yaklaşık %2,5 artarken, talep bundan daha hızlı büyüyor. Miller, her büyük bankanın, yüksek net değerli firmaların ve yatırım bankalarının sonunda Bitcoin'de bir miktar risk almasını bekliyor.

Bitcoin'in volatilitesi yüksek olmaya devam etse de Miller, yatırımcıların Bitcoin'in kalıcı gücüne odaklanmasını bekliyor çünkü sıfıra gitme riski eskisinden çok daha düşük.

284 milyar doları aşan mevcut piyasa değeri ile Bitcoin, halka açık ABD şirketleriyle karşılaştırıldığında 18. sırada yer alacak.

Günlük kripto piyasa verileri görünümü. Kaynak: Coin360

Ancak, çok sayıda medya kuruluşunun Joe Biden'ı 2020 Başkanlık seçimlerinin galibi olarak ilan etmesinden sonra, uzun süredir tartışmalı bir oy pusulası sayma sürecinin belirsizliği sona erdi. Artık piyasa katılımcıları, kripto varlıklarını agresif bir şekilde satın almadan veya satmadan önce seçilen Başkan'ın ilk birkaç kararına odaklanabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ