Bitcoin, 50.000 $ civarında küçük bir dirençle karşı karşıya. Ancak bu psikolojik engeli BTC geçerse, belirli altcoinlerde büyük bir kırılma olacak.

Yeni Haftada Bitcoin ve Kripto Paralardan Ne Bekleniyor?

Bitcoin, 50.000 $ civarında küçük bir dirençle karşı karşıya. Ancak bu psikolojik engeli BTC geçerse, belirli altcoinlerde büyük bir kırılma olacak.

Talep ve arz ölçümleri, bir varlığın fiyatını belirler. Bu bağlamda bir zincir odaklı veri firması olan Glassnode'dan alınan veriler, Bitcoin'in (BTC) likit arzının Haziran 2020'den beri azaldığını gösteriyor. Bu, Bitcoin'e sahip olan traderların varlıklarını satmadıklarına işaret ediyor.

Arz daralırken, artan sayıda kurumsal yatırımcı Bitcoin satın aldığı için son birkaç aydır talep artmakta.

Bloomberg kısa süre önce Morgan Stanley Investment Management'ın yan kuruluşu Cointerpoint Global'in "kripto para biriminin yatırımcıları için uygun bir seçenek olup olmayacağını araştırdığını" bildirdi.

Morgan Stanley’in web sitesine göre Counterpoint Global, "temel nedenlerle piyasa değeri önemli ölçüde artabilen" varlıklara yatırım yapmayı seçiyor. Bu, bankanın Bitcoin'in temellerine kıyasla değerinin düşük olduğuna inandığını gösteriyor.

JPMorgan Chase, sonunda Bitcoin hizmetlerini de sunabileceğini ima etti. JPMorgan’ın eş başkanı Daniel Pinto, yatırımcılar ve varlık yöneticilerinin Bitcoin kullanmaya başlaması durumunda bankanın "dahil olması gerektiğine" inanıyor. Ancak Pinto, mevcut talebin yeterince güçlü olmadığını söyledi. Bu nedenle talebin gelecekte büyüyebileceğini kabul etti.

 Bitcoin son birkaç ayda keskin bir şekilde artmış olsa da, hakimiyeti 4 Ocak'ta yaklaşık %69.71'den şu anda %60.9'a düştü. Bu, altcoinlerin son birkaç haftada Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ