Bitcoin genel direncin üstesinden gelebilirse, birkaç altcoin ivme kazanacak ve kısa vadeli ticaret fırsatları sunacak.

Yeni Haftanın Başlangıcında Kripto Paralardan Beklentiler

Bitcoin genel direncin üstesinden gelebilirse, birkaç altcoin ivme kazanacak ve kısa vadeli ticaret fırsatları sunacak.

Bir varlığın fiyatı kritik bir direncin yönünü tersine çevirmediğinde, bazı trader'ların bir kırılma beklentisiyle pozisyonlarını tuttuklarını gösterir. Geçen ay boyunca, Bitcoin (BTC) 10.000 dolar seviyelerini tekrar tekrar gözden geçiriyor ve boğalar bu seviyenin üzerinde devam edemese de çok da fazla fiyatın düşmesine izin vermediler.

Bu durum traderların düşük seviyeden alım yaptığını ve pozisyonlarını 10.000 dolardan kapatmadıklarını göstermektedir. Bu bir yükseliş işaretidir ve kısa vadede direncin üzerinde bir kırılma olasılığını arttırır.

Yarılanmadan önce ve sonra, kurumsal yatırımcılar daha büyük Bitcoin pozisyonları da inşa ediyorlar. Cointelegraph tarafından bildirildiği gibi, kripto fon yöneticisi Grayscale agresif bir şekilde CoinMarketCap'ta önde gelen kripto para birimini satın alıyor ve son raporlar da yaklaşık 110 milyon dolarlık Etherem (ETH) satın aldıklarını gösteriyor. İlk iki kripto para birimine bu güçlü para girişi sektör için iyi bir başlangıç noktası.

Önümüzdeki birkaç gün kritik önem taşıyor çünkü kripto pazarının daha yüksek olup olmayacağını veya kırılma olup olmayacağını belirleyecekler. Bitcoin yükselirse, bu diğer kripto varlıkları bir satın alma fırsatı sunabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ