Yatırımcılar düşüşlerde Bitcoin biriktiriyor ve 11.600 doların üzerindeki bir kırılma, yükseliş trendini 12.000 dolara kadar sürdürebilir.

Yeni Haftaya Girerken Kripto Paralar ve Bitcoin

Yatırımcılar düşüşlerde Bitcoin biriktiriyor ve 11.600 doların üzerindeki bir kırılma, yükseliş trendini 12.000 dolara kadar sürdürebilir.

Skew'den alınan veriler, Bitcoin'in (BTC) esas olarak kurumlara hitap eden bir borsa olan LMAX Digital üzerindeki spot hacminin perakende odaklı borsaları geride bıraktığını gösteriyor. Bu, kurumsal yatırımcıların gelecekte fiyatın yükselmesini bekledikleri için pozisyon oluşturabileceklerine işaret ediyor.

Spot alımların yanı sıra, kurumsal yatırımcıların türev piyasasına katılımı da artmış durumda. Arcane Research'ten elde edilen veriler, rekor sayıda yatırımcının Bakkt Bitcoin borsasından Bitcoin teslim aldığını gösteriyor.

Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Traderlar için yararlı olabilecek bir başka metrik de volatilite. Bitcoin opsiyon verileri, para opsiyonlarındaki görece volatilitenin 16 ayın en düşük seviyesine gerilediğini gösteriyor. Bu, yatırımcıların yakın gelecekte büyük bir düşüş beklemediklerini, dolayısıyla pozisyonlarını korumak için daha büyük bir miktar ödemeye istekli olmadıklarını gösteriyor.

Veriler, kurumsal yatırımcıların yukarı yönlü bir hareket için konumlandıklarını gösterse de, perakende traderlar fiyat hareketini yakından takip etmeli ve ancak bir trend hareketi başladıktan sonra pozisyonlar almalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ