İç Gelir Servisi, vergi formunda yeni bir soruyla dikkatini kripto para birimlerine ve vergi kurallarına çevirmeye başlıyor.

Yeni IRS Vergi Formu, Kripto Para Sahiplerini Hedefliyor

İç Gelir Servisi, vergi formunda yeni bir soruyla dikkatini kripto para birimlerine ve vergi kurallarına çevirmeye başlıyor.

İç Gelir Servisi (IRS) dikkatini Kripto para birimlerine çevirmeye başlıyor ve Bitcoin, Ethereum veya diğer kripto para birimlerindeki vergi kuralları değişiyor.

Aslında IRS, şu soruyu ön sayfaya koyarak standart 1040 formunu değiştirmeyi planlıyor: “2020 boyunca herhangi bir zamanda, herhangi bir sanal para biriminde herhangi bir finansal çıkar sattınız, aldınız, gönderdiniz mi, takas ettiniz mi veya başka bir şekilde elde ettiniz mi?

Vergi mükellefi, "Evet" veya "Hayır" kutusunu işaretlemelidir.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Kripto sorusu ilk olarak 2019 vergi formunda ortaya çıktı.

Kripto para birimi sorusu ilk olarak 2019 vergi formunda göründü, ancak tüm dosyacıların iade kısmına cevap vermesi gerekmedi.

Kaplan Financial Education'dan bir CPA olan Ed Zollars, yeni yerleştirmenin emsalsiz olduğunu ve IRS'nin "Evet" i işaretlemeleri gerektiğinde "Hayır" ı işaretleyen vergi mükelleflerine karşı dava kazanmasını kolaylaştıracağını söyledi.

 IRS, kripto sorusunun konumunu değiştirerek ve 1040 dosyacılarının hepsinin buna yanıt vermesini sağlayarak, kurallardan bilsizz ollduklarını iddia etmeyi çok daha zor hale getiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ