Yeni Terra blok zincirinin yerel tokeni olan LUNA, ilk alım satım gününde bir ilk artış gördüğünden beri piyasada sürekli olarak düştü ve endüstri gözlemcileri Terra'yı canlandırma girişiminin işe yarayıp yaramayacağını sorgulamaya devam ediyor.

Yeni tokeni takas edilebilir kılan ilk büyük borsalardan biri olan kripto borsası Bybit'in fiyat verilerine göre LUNA, 28 Mayıs'ta 0,5 USD fiyatla piyasaya sürüldü. Ardından, ticaretin ilk saatinde hızlı bir şekilde 30 USD'lik bir zirveye yükseldi.

İlk artışın ardından fiyat, çoğu borsada 5,5 USD civarında dengelenmeden önce 3,5 USD'ye düştü.

Lansmandan 11 gün sonra, LUNA airdropunu alan ve jetonlarını elinde tutmayı seçenler için şimdiye kadarki yolculuk pek iyi geçmemiş gibi görünüyor.

Çarşamba günü saat 13:30 UTC'de, yeni tokenin fiyatı, lansman sonrasındaki 5.5 USD seviyesinin yaklaşık %35 altında ve lansman gününde en yüksek seviyesinden %88 gibi büyük bir düşüşle 3.48 USD seviyesinde bulunuyor.

LUNA'nın Bybit'te piyasaya sürülmesinden bu yana fiyatı:

Mayıs ayının sonundaki ilk heyecandan bu yana yaşanan fiyat düşüşü, bazı kullanıcıların yeni tokenin arkasındaki gündemi sorgulamasına ve bunun Terra'nın kurucusu Do Kwon tarafından "ikinci bir rugpull" olup olmadığını sormasına neden oluyor.

Reddit'in r/CryptoCurrency forumunda bir kullanıcı "İlk rugpull'u yaşadık evet, peki ya ikinci rugpull'a ne dersiniz" derken bir kullanıcı şaka yollu "Rugpull2 bitmiş gibi görünüyor. Umarım üçüncü sezon için yenilenir.”

Üçüncü bir kullanıcı, "İnsanların aynı şemaya iki kez düşmesi, en hafif tabirle çok endişe verici" diye yazdı .

Yorumlar, Do Kwon'un Twitter hesabını gizli hale getirmesiyle geldi, yani tweet'lerini yalnızca mevcut takipçileri görebilir. 

Do Kwon, orijinal Terra zincirinin çöküşünden bu yana çevrimiçi eleştirilerden adil bir pay aldı, hatta hoşnutsuz bir yatırımcının Güney Kore'deki Kwon'un evine gittiğini belirten haberler mevcut .

Bu arada, eski Terra blok zincirinde hala mevcut olan ve şimdi Terra Classic olarak bilinen token olan luna classic (LUNC) de son günlerde fiyatı düştü.

Yazı yazılırken, token yalnızca son 24 saatte %16 ve son 7 gün içinde %50'ye yakın düşüşle 0.00006028 USD'den işlem görüyor.

En yüksek seviyelerinden toplam çöküşe rağmen, token hala 819 milyon USD'lik bir piyasa değerine sahip ve onu CoinGecko'nun sıralamasına göre en değerli 75. kripto varlık olarak konumlandırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ