ZenGo'nun Polygon'a entegrasyonu, Fireblocks tarafından hali hazırda test edilmiş olan MPC teknolojisi ile bilgisayar korsanlığına ve dolandırıcılığa karşı kurşun geçirmez güvenlik sağlayacaktır.

Yeni Nesil ZenGo Kripto Cüzdanı, Tohum İfade Güvenlik Açığı Olmadan Polygon

ZenGo'nun Polygon'a entegrasyonu, Fireblocks tarafından hali hazırda test edilmiş olan MPC teknolojisi ile bilgisayar korsanlığına ve dolandırıcılığa karşı kurşun geçirmez güvenlik sağlayacaktır.
ZenGo, 7/24 müşteri desteği ile 800.000'den fazla küresel kullanıcıyla gurur duymaktadır.

Güvenliği garanti etmek için Çok Taraflı Hesaplama (MPC) teknolojisini kullanan, kendi kendini koruyan bir kripto para birimi cüzdanı olan ZenGo, Ethereum'un ölçeklendirme ağı Polygon (MATIC) ile entegre oldu. Polygon ağ kullanıcıları, güvenlik tohum ifadelerini depolamaya gerek kalmadan dijital varlıkları depolamak için ZenGo'yu kullanabilir. Tek bir arıza noktasını ortadan kaldıran ZenGo, iOS ve Android kullanıcılarının 30 yıllık MPC teknolojisini kullanmasına izin verir.

Ayrıca MPC teknolojisi, kurumsal yatırımcılar tarafından bildirilen herhangi bir aksaklık olmadan milyarlarca doları güvenli bir şekilde depolamak için kullanılmıştır. Bu nedenle ZenGo, güvenli bir ekosistemde milyarlarca küresel kullanıcıya çokgen desteği sağlamayı öngörüyor.

ZenGo CEO'su ve Kurucu Ortağı Ouriel Ohayon şunları söyledi:

Çekirdek ifade güvenlik açığı ve yerleşik web3 güvenlik duvarı koruması olmayan ilk Polygon cüzdanı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Polygon ekosistemindeki ve bunun üzerine inşa edilen küresel markalardaki yenilik, katılım ve büyüme bizi şaşırttı ve yeni gelenleri güvenli bir şekilde dahil etmek için sabırsızlanıyoruz.

2022'de ağ hack'leri, hileler ve kayıp anahtar ifadeler çok yaygındı ve altı aydan kısa bir süre içinde 2,2 trilyon doları tasfiye eden kripto çöküşüne önemli ölçüde katkıda bulundu. Belki de en büyük kayıp anahtar kelime örneği, Europac.com'da küresel bir baş ekonomist olan Peter Schiff'e aitti.

Şimdiye kadar sahip olduğum tüm #Bitcoin'i kaybettim. Cüzdanım bir şekilde bozuldu ve şifrem artık geçerli değil. Yani şimdi sadece Bitcoin'im özünde değersiz değil; piyasa değeri de yok. Bitcoin'e sahip olmanın kötü bir fikir olduğunu biliyordum, bu kadar kötü olduğunu hiç fark etmemiştim! pic.twitter.com/6SJvDJOZU6

- Peter Schiff (@PeterSchiff) 19 Ocak 2020

ZenGo'nun Polygon'a entegrasyonu, Fireblocks tarafından hali hazırda test edilmiş olan MPC teknolojisi ile bilgisayar korsanlığına ve dolandırıcılığa karşı kurşun geçirmez güvenlik sağlayacaktır.

Polygon Labs DeFi Başkanı Hamzah Khan, "Bugün, özellikle web3 yolculuğuna yeni başlayanlar söz konusu olduğunda, dijital varlık güvenliği hala en büyük endişelerden biri" dedi. "ZenGo'nun entegrasyonunun Polygon kullanıcıları için bu kadar faydalı olmasının nedeni budur ve kripto para birimlerini güvenilir ve güvenli bir şekilde kendi kendine saklamalarına olanak tanır."

ZenGo ve Kripto Piyasası Görünümü

ZenGo, 800.000'den fazla küresel kullanıcıya, NFT'ler ve yüzlerce dijital varlık ticareti yapmak için Web3 pazarına güvenli erişim sağlar. MPC teknolojisine ek olarak ZenGo, kripto kullanıcılarına ClearSign adlı yerleşik güvenlik duvarı sağlar. Özellikle ClearSign, kullanıcıların onayladıkları izinleri anlamalarına yardımcı olarak tehlikeli işlemleri imzalamalarını engeller.


Sonuç olarak, ZenGo kullanıcıları varlıkları üzerinde tam kontrole sahip olur ve kaybolan cüzdan erişimini kolayca kurtarabilir. FTX çöküşü, dijital varlıkları merkezi kripto borsalarında depolamanın tehlikelerini önemli ölçüde ortaya çıkardı. Ayrıca, üç ay sonra FTX müşterilerine ve alacaklılarına geri ödemenin ne zaman yapılacağı henüz belli değil.

Sonuç olarak, zincir üstü veriler, merkezi olmayan platformların ve gözetim dışı cüzdanların işlem hacminin son birkaç ayda önemli ölçüde arttığını gösteriyor. ZenGo, önümüzdeki yıllarda hem acemi hem de deneyimli kripto yatırımcılarına yardımcı olmak için stratejik olarak kendini konumlandırdı. Ayrıca ZenGo, yatırımcıların dijital varlıkları sorunsuz bir şekilde satın almalarına yardımcı olmak için Banxa gibi şirketlerle ortaklık kurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ